“Zevkinize güveniyorsanız modanın yönünü belirleyebilirsiniz”

Merjam Yazar: Merjam 29 Ağustos 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Genç modacı Anzor Kamalov, “Zevkinize güveniyorsanız modanın yönünü belirleyebilirsiniz” dedi.

“Zevkinize güveniyorsanız modanın yönünü belirleyebilirsiniz”

Genç marka sahibi Anzor ile Pembenar’dan Cemal Günbaş moda üzerine çok güzel bir söyleşi gerçekleştirdi. İşte röportajın devamı…

Öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

İsmim Anzor Kamalov, 24 yaşındayım. Gürcistan asıllı Türküm. Özbekistan’da doğdum, büyüdüm. 2017’de İstanbul’a üniversite okumak için taşındım. 2020’de Aroe markasını kurmaya karar verdim.

Moda yolculuğunuz nasıl başladığından bahsedebilir misiniz?

Modaya ve kıyafete ilgim çok gençken başladı, bulunduğum ortamda her zaman sadeliğiyle ve tarzıyla önde olan kişi olmak istedim, bu zamanla kendi tarzımı bulmama yardımcı oldu. Kendimi gittikçe geliştirdim ve daha çok geliştireceğim, öğreneceğim şeyler olduğunu düşünüyorum. İstanbul’a taşınmam beni daha da motive etti, insanlar ve onların modayla olan ilgileri beni bu konuda daha da heyecanlandırdı. Okuduğum okulun ve bölümün benim ilgi alanım olmadığını anladım ve 06.09.2021’de markamı kurma kararı aldım, çok garip ki markanın kurma tarihi ve doğum günüm aynı güne denk geldi ve böylelikle macera başladı.

Kurmuş olduğunuz markanızın nasıl bir DNA’sı var ?

İnsanları seçim yapmak zorunda bırakmıyor, tasarımlarımızda insanların hem rahat hem şık olmalarını hedefliyoruz. Bizim markamızın ürünlerini hem dışarıda günlük hem gece önemli etkinliklerde giyebilmeleri için tasarlıyoruz.

Yeni koleksiyon hakkında bize bilgi verir misin?

Şu an ‘Gen-Z Baby Doll’ koleksiyonumuz çıktı. Ekibimizle birlikte bu koleksiyonumuzda Z jenerasyonun yaratıcılığını, özgün fikirlerini ve tarzlarını Baby Doll ile birleştirerek ortaya 3 ana renkten oluşan koleksiyonu hazırladık. Bu koleksiyonumuzda daha çok genç kitlemizden ilham aldık, onların geniş hayal güçleri ve sınırsız fikirleri bizi bu koleksiyonda daha çok motive etti.

Mağaza açmayı düşünüyor musunuz?

Mağaza açmak hayallerimden birisi. Şu an için 2-3 markayla birlikte bir mağaza açmayı düşünüyoruz, bize katılmak isteyen markaları arıyoruz. Bu konuda çok sabırsızım.

Peki kişiye özel tasarımlar yapıyor musunuz?

Şu an için yapmıyoruz ama ilerleyen süreçte couture koleksiyonları düşünüyoruz ve bu konu hakkında ekibimizle birlikte çalışıyoruz.

Moda dünyasında gelecekte ne gibi değişimler ön görüyorsunuz?

Moda kavramı her geçen gün daha da gelişiyor ve hangi yönde gideceğini ön görmek imkansız gibi bir şey. Aslında burada modanın ne yöne gideceğinden daha çok modayı hangi yöne çekebiliriz diye düşünüyoruz. Çünkü moda insanların fikirleri ve yaratıcılığın birleşiminde ortaya çıkan bir şeydir ve bu konuda zevkinize güveniyorsanız modanın yönünü belirleyebilirsiniz.

Hobileriniz nelerdir?

Hobilerim daha çok kendimi dinlendirmek amaçlı yaptığım şeyler. Bir kafede saatlerce oturup renkli kalemlerle defter boyamayı çok severim ya da kulaklıklarımı takıp 2-3 saat sessiz bir yolda yürümeyi, kimsenin olmadığı bir yerde genelde sahilde şarkı söylemeyi. Bunların hepsi beni çok rahatlatıyor.

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio