Yüz masaj aleti ”Gua Sha” nedir? Ne işe yarar? İşte cevaplar…

Merjam Yazar: Merjam 28 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yüz masaj aleti ”Gua Sha” nedir? Ne işe yarar? İşte cevaplar…

Cilt bakım dünyasını kasıp kavuran yüz masaj aletleri ile tanıştınız mı? Son zamanlarda en çok ses getiren cilt bakım ürünü yüz masaj aletini mercek altına alıyoruz.

Yüz masaj aleti son günlerde trend olan ürünler arasında bulunmasıyla biliniyor! Yüz temizliği ihtiyacında pek çok fayda sağlayan yüz masaj aleti insanların kullanmayı tercih ettiği ürünler arasında. Kişisel bakımı daha kolay hale getiren alet ile pratik bir şekilde yüz temizlenebilir ve daha parlak bir cilde sahip olunabilir. Düzenli ve doğru kullanım sonrasında cilde pek çok faydası bulunan yüz masaj aletini kullanırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar bulunur.  Yüz masaj aleti nasıl kullanılır? Faydaları neler? Yakından bakalım:

Yüz masaj aleti nasıl kullanılır?

Yüz masaj aletleri genel olarak titreşimli bir  yapıda üretilir. Titreşimli yapısı sebebiyle masaj uygularken birtakım faktörlere dikkat edilmesi gerekir. Yüz masaj aleti, yüz temizleme köpüğü ya da temizleme jeli ile beraber kullanılmalı. Köpük veya jel ile kullanımdan sonra daha temiz bir cilt yapısına sahip olmak mümkün. Masaj aletini kullanmadan önce ılık suyla yüzünüzü ıslatmanız gerekir. Yüz nemlenince uygulayacağınız işlem daha pratik hale gelirken işlemden alacağınız verim de artar. Yüzünüze sürdüğünüz köpük veya jeli masaj aleti yardımıyla dairesel biçimde yaymalısınız. İşlem yaptığınız bölgeye fazla bastırmamalı ve nazik olmalısınız. İşlem yaptığınız bölge üzerinde uzun süre durmamak da masaj aleti kullanmanın püf noktaları arasında yer alır. Bu detaylara dikkat ederek masaj aletini kullanmak çok daha faydalı hale gelir.

Yüz masaj aletinin faydaları nelerdir?

Doğru bir kullanım sonrasında ürünün birçok faydası görülür. Yüz masaj aletini kullanırken püf noktalara dikkat etmeniz alacağınız fayda sayısını artırır. Yüz masaj aleti ile işlem yapmanın faydaları şunlardır:

-Yüz masaj aleti titreşimli yapısı sayesinde kan dolaşımını artırır.

-Yüzde belirli sebepler yüzünden oluşan gözeneklerin küçülmesinde yardımcı olur ve gözeneklerin azalmasını sağlar.

 -Yüz temizleme losyonları ile beraber kullanımında oldukça temiz ve parlak bir yüz yapısına sahip olunmasını sağlar.

 -Yaşanan kas spazmlarını çözücü etkiye sahip olan yüz masaj aleti, kasların daha çok rahatlamasına ve gevşemesine olanak sağlar.

-Yüz masaj aleti yüz hatlarında oluşan kırışıkların giderilmesinde de oldukça etkili olur.

-Gözaltı torbalarının giderilmesinde de kullanılır. Gözaltı torbalarının çıkmasını engelleyici özelliğe sahip olan yüz masaj aleti cildi gençleştirir.

-Ciltte oluşan ölü derilerin temizlenmesini kolaylaştırır.

-Cildin daha parlak ve daha canlı görünüm kazanmasına yardımcı olur.  

-Yüz masaj aletinin tercih edilmesindeki faktörler nelerdir?

Son zamanlarda insanlar tarafından çok fazla tercih edilen bakım ürünü yüz masaj aleti, cildin daha sağlıklı bir şekilde görünmesine yardımcı olur. Günlük bakım ritüelleri arasına eklenen yüz masajının olumlu etkileri, yüz masaj aletinin çok fazla tercih edilmesindeki önemli etkenler arasında. Yüzdeki şişliklerin inmesine sebep olan ve yüzde oluşan yaraların iyileşme sürecini hızlandıran yüz masaj aleti, uzmanlar tarafından da önerilir. Yapımında doğal taşlar kullanılan yüz masaj aletlerinin yaydığı enerji de insan psikolojisine iyi gelir.

Birçok insan tıkalı sinüsleri yüzünden aşırı derecede baş ağrısıyla yaşamaya çalışır. Bu problem ileride daha büyük sağlık sorunlarının da yaşanmasına neden olabilir. Yüz masaj aletinin düzenli ve doğru kullanımı oluşan sinüslerin rahatlatılmasında da etkin rol alır. T ve alın bölgesine yapılan masaj sonrasında sinüslerin rahatlatılması sağlanabilir. Kullanım sonrasında yüzünüzün daha canlı ve daha parlak hale gelmesi kullandığınız cilt bakım ürünlerinin de etkisini artırır. Masaj sonrasında uygulayacağınız krem, maske ve serumlardan alacağınız etki daha çok artar. Cildi sıkılaştırmaya yarayan yüz masaj aleti, daha ince ve daha keskin hatlara sahip olunmasını da sağlar. Sayılan bu olumlu etkiler sayesinde yüz masaj aleti birçok insan tarafından tercih edilir.

Kaynak: Elele

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio