Yeni sezonun saç trendleri mercek altında  

Latife Beyza Yazar: Latife Beyza 26 Eylül 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sonbahar sezonuna giriş ile birlikte saçlarda değişikler yapılmaya başlandı. Peki, tarzımızın tamamlayıcısı saçlar için yeni sezon saç modellerinde neler ön plana çıkıyor?

Yeni sezonun saç trendleri mercek altında  

Bu sezonun öne çıkan trendleri hakkında ipuçları veren MOS Nişantaşı Saç Tasarım Uzmanı Erkan Uzelli, facelight renklendirme trendinin ön plana çıkacağını söyledi. Erkan Uzelli, ‘‘Önceliğimiz doğru bakımları uygulayıp saça yazın kaybettiği nemini geri kazandırmaktır. Bunun için saçınıza yoğun bir protein dengeleyen ve bu yılın en efsanevi bakımlarından biri olan botoks bakımı yapılmasını öneriyorum.’’ dedi.

Facelight ile havalı bir görünüm yakalayın

Yeni sezonda kısa küt ve lob kesim saçların daha çok tercih edileceğini vurgulan Uzelli, ‘’Bu sezon yeni teknik uygulaması olarak bildiğimiz facelight, saçın ön kısımlarının daha açık renge boyayarak, yüzün daha aydınlık görünmesini sağlayan yeni bir renklendirme trendi olarak revaşta. Facelight ile havalı bir imaj yakalamanın yanı sıra yüz güzelliğini de ortaya çıkarıyor. Bu tarz renklendirme işlemlerinden sonra ben saçın açık bırakılması taraftarıyım. Bu görünümün oldukça havalı ve trend durduğunu söyleyebilirim.’’ dedi.

Örgüler ön planda

Bu senenin ruh hali, eğlence, özgürlük ve anı yaşamakla ilgiliydi. Dolayısıyla güzellik dünyasında renkli saçlar hızlıca yükseldi. 80’lerden bu yana halen trend olan düz ve hafif dalgalı saç modelleri ile 2 yıldır hayatımızdan çıkmayan örgülü saçlar, bu sezonda popülaritesini korumaya devam ediyor. Saç stiline yön veren Erkan Uzelli, ‘‘Örgülü saçlar, devamlılığını her dönem sürdürecek olmasının yanı sıra, düz ve dalgalı saçın önüne yapılan örgüler gözde bir stil haline dönüşecek.’’ dedi.

Gizli katlara fırsat verin!

Sonbahar esintilerinin yanında saça daha fazla ahenk verebilmek adına gizli katlar kestirilecek diye belirten Uzelli, ‘‘Gizli katlar yapın. Çünkü bu model hem saça daha fazla hacim kazandırırken hem de havalı ve modern bir görünüm yakalamanızı sağlar. Her dönemin vazgeçilmez modası olan kaküller de katlarla birlikte bu sezonda ön plana çıkıyor. Doğal görünümlü ışıltılı saçlar, kakül ve perçem kesimle de nostaljik bir masumiyet yakalayabilirsiniz.’’

Latife Beyza

Latife Beyza

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio