Yeni saç trendi: Bob stilleri

Merjam Yazar: Merjam 4 Ağustos 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Pandemi dönemiyle artan uzun saç sevdası yerini yavaş yavaş bob stiline bırakıyor. İşte en beğendiğimiz bob kesim saç modelleri…

Yeni saç trendi: Bob stilleri

Bob saç kesimi uzun yıllardır karizmasından hiçbir şey kaybetmese de pandemide tahtını daha uzun saçlara bırakmıştı. Ancak bu havalı saç kesimi moda sahnesinden fazla uzağa gidemedi. Kourtney Kardashian’dan Kaia Gerber’e kadar pek çok ünlünün ve influencerın onayıyla bob, 2022 yılında büyük bir geri dönüş yapıyor. Saçlarınızda yapacağınız değişiklikle yaza freş bir başlangıç yapmak istiyorsanız bir sonraki saç kesiminize ilham olacak en iyi bob stillerini derledik.

Katlı ve volümlü

Kourtney Kardashian’ın bob kesimi kısa saçlarla da ne kadar feminen ve seksi olunabileceğini ispatlıyor. Aralara atılacak belli belirsiz katlar, saça ekstra volüm ekliyor. Kaia Gerber’in nispeten cılız saçları bile bob kesimle son derece volümlü görünüyor.

Çabasız dalgalar

Lucy Boynton ve Lily James bob saçlarını öyle çeşitli kullanıyor ki hepimiz bir çılgınlık yapıp saçlarımızı kestirmek istiyoruz. Özellikle plaj dalgalarının bob kesime kattığı çabasız karizma ilham verici.

Kakül çılgınlığı

Hepimizin geleneksel “kakül kestirme fikri, çık aklımdan” dönemi vardır. Kaküllü bob kesimler bu kadar revaçtayken ve önümüzde bu kadar havalı örnekler varken o çılgınlığı yapmayacaksınız da ne zaman yapacaksınız.

Ortadan ayrılmış düz fön

Ortadan ayrılmış jilet gibi düz fön, sezonun yükselen trendlerinden birisi. Bob kesimde de yüzünüzü öne çıkarıyor, havalı bir görünüm sağlıyor.

Retro

Yandan ayrılmış ve tokalarla süslenmiş retro bob görünümleri, en sade günlük kombinlerinize bile ihtişam katacak.

Yıka ve çık

Hala ikna olmadıysanız bob kesimle ilgili en sevdiğimiz kısma geçelim. Saç tipinize uygun kesimle ve doğru saç ürünleriyle bob, sizi asla yormaz. Hiçbir işleme gerek olmadan saçlarınızı yıkayıp evden çıktığınızda da bohem bir şıklık yarabilirsiniz.

Kaynak: MilliyetMerjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio