Yazın en sık tercih edilen 6 kumaş türü

Merjam Yazar: Merjam 8 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yazın hem şık hem de terletmeyen kumaşlar hangileri? Hangi kumaşı tercih ederken dikkat edilmeli? İşte tüm merak edilenleri sizler için kaleme aldık…

Yazın en sık tercih edilen 6 kumaş türü

Yaz mevsiminde terleten kumaşlar kötü kokulara neden olarak size kendinizi rahatsız hissettirebilir. Bu yüzden yazlık ve terletmeyen kumaşlar tercih etmek daha sağlıklı ve konforludur. Peki, yazın hangi kumaş türleri tercih edilmeli? İşte yanıtları…

Pamuklu Kumaş

Yazın en sağlıklı kumaş türlerinden biridir. Pamuk kozasından elde edilir ve vegan bir üründür. Oldukça yaygın kullanılan bu ürün, yazlık kıyafetlerin dikiminde kullanılır, esnektir, serin tutar ve terin buharlaşarak havaya karışmasını sağlar. Özellikle iç çamaşırı ve tişört gibi ürünlerde tercih edilmeli. Cilde ferahlık hissi verir.

Poplin

Yazın terletmez ve pamuklu kumaşla benzer yapıdadır. Özellikle gömleklerde kullanılır. İnce ve hafif bir yapısı vardır. Yazın en rahat kullanılan kumaşlardandır.

Keten

Keten gömlek ve ceketler yazın terletmediği ve koku yapmadığı için tercih edilebilecek kumaş türlerindendir. Çabuk kırıştığı için, pantolon ve etek yerine gömlek tercih etmek kullanım açısından daha rahattır.

Krep

Krep kumaşlar, yüksek bükümlü ipliklerden krep örgülerde dokunur ve hafif gramajlı kumaşlardır. Yaz kumaşı olan krep, daha çok elbiselerde kullanılır. Kolay yıkanan ve ütülenen bu kumaş yazın rahat etmenizi sağlayacak.

Tülbent Kumaş

Bluz, elbise, etek üretiminde kullanılır. İnce, seyrek dokunmuş, hafif ve yumuşak pamuklu bezlerdir. Çok ince olduğu için üzerinizde yokmuş hissi verir. Yazın içinde en özgür hissedeceğiniz kumaşlardandır.

Şifon

Sentetik ve ipek olarak ikiye ayrılan şifon, yazlık elbiselerde kullanılır. Yazı şifon elbise, etek ve gömleklerle rahatça geçirebilirsiniz.

Kaynak: NTV

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio