Yalnızlık öyküleri: “Özür Dilerim Yalnızlıkla Yaptım”

Merjam Yazar: Merjam 21 Aralık 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yalnızlık çağımızda birçok şiire, romana ve öyküye konu olmuştur. Filozoflar üzerine düşünmüş, psikologlar çare aramıştır. Peki, yalnızlık nedir? Herkesin belli dönemlerde yaşadığı ve farklı tecrübe ettiği yalnızlık öyküleri nelerdir? “Özür Dilerim Yalnızlıkla Yaptım” farklı yalnızlık öykülerini kaleme alıyor. İşte kitapla ilgili detaylar…

Yalnızlık öyküleri: “Özür Dilerim Yalnızlıkla Yaptım”

Ferit Burhan’ın geçtiğimiz yıl Motto yayınlarında çıkan ilk kişisel kitabı “Özür Dilerim Yalnızlıkla Yaptım” kısa öyküler şeklinde kaleme alınıyor. Küresel salgının yaşandığı zorlu günlerde raflarda yerini alan kitap, yalnızlık kavramını irdeliyor. Çehov gibi kısa öykülerle yola çıkılsa da roman türünde sona eriyor.

Modern insanın en büyük zorlukları…

Kitabın arka sözünde bahsedildiği gibi; “Hakikatte yalnızlığı hissedebilmek, ona dokunabilmek ve onunla yaşamaya alışabilmek modern insanın en büyük zorluklarının başında gelmektedir. Böylesine tüm hayatımızı kuşatan yalnızlığı kelimelere dökmek ve onu okuyucuyla paylaşmak da bir hayli zor bir süreçtir.

 Her şeyin dijitalleşmesi değerlerimizin de yitimine sebep oldu. Değerlerimiz yıkılırken binlerce İnsanın arasında yalnızlığımızla yüzleşmeye ve yalnızlığımızın bizi bilinmez bir muammanın içine sürükleyerek orada boğmasını sessizce izler olduk. Tüm bunları dile getiren farkındalık sahibi bir insanı ise hasta olmakla itham ediyoruz. Oysa günümüzde tam bir salgın hastalık olan yalnızlığı betimlemek ve ona alışmak modern hayatta ayakta kalmanın tek koşulu olabiliyor.

 Elinizde Tuttuğunuz kitap ise okuyucu için, yalnızlığa, belki bir çare belki de umut dolu bir pencereden bakmak için yeni ufuklar açıyor ve eski düşüncelerle birer birer hesaplaşmayı vaat ediyor.”

Ferit Burhan kimdir?

1982 yılının Haziran ayında dünyaya gelmiştir. Near East University’nin reklamcılık bölümünden mezun olmuştur. Nag Hammadi Kutsal Sır kitabını yazmış ve Ana adlı antolojide şiirleri yayınlanmıştır. Halen AVM ve reklam / organizasyon sektöründe yöneticilik yapmaktadır. Evli ve iki kız çocuk babasıdır.

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio