Virgil Abloh anısına kaleme alıyor

Merjam Yazar: Merjam 12 Nisan 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan dünyaca ünlü Virgil Abloh, Pulitzer ödüllü yazar Robin Givhan’ın yazdığı kitap ile onurlandırılacak. İşte detaylar…

Virgil Abloh anısına kaleme alıyor

Virgil Abloh’un aramızdan ayrılışı moda dünyasının en acı kayıplarından biri oldu. Çok yönlü kişiliği, nezaketi ve işine duyduğu tutku kısa zamanda birçok şeyi başarmasını sağladı. Sokak stilinin özgünlüğünü vurguladığı Off-White ile moda dünyası içerisinde kendine önemli bir alan yaratmayı başaran tasarımcı, her şeyi 17 yaşındaki kendisi için yaptığını açıklamıştı. Louis Vuitton DNA’sına kattıkları ve marka ile sürdürdüğü büyülü yolculuk ne yazık ki 2021 yılında aramızdan ayrıldığı için tamamlanamadı. Geride ise Abloh’un tüm moda sektörü tarafından takdir edilen kişiliği ve eşsiz tasarımları kaldı.

Robin Givhan tarafından yazılan “Make It Ours” kitlelere ulaşacak

Şimdi ise Virgil Abloh, Amerika’nın en seçkin ödülü olan Pulitzer ödüllü moda editörü Robin Givhan tarafından yazılan “Make It Ours” ile daha büyük kitlelere ulaşacak. Robin Givhan Pulizer ödülünü almaya hak kazanan ilk moda editörü olarak tarihe geçiyor. Moda kavramı üzerinden kültürü sorguladığı yazıları oldukça dikkat çeken Givhan, Virgil Abloh’un siyahi bir Amerikalı olarak modadan müziğe, sokak kültüründen lükse birçok farklı perspektif üzerindeki etkisini konu alıyor. Moda sektörüyle ilgili olsun ya da olmasın herkes tarafından tanınması gerek bir önemli figür olarak Virgil Abloh, her ne kadar şuan bizlerle olmasa bile sürdürdüğü benzersiz çizgiyle yol göstermeye devam ediyor.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio