Türkan Şoray ve Kadir İnanır, Eskişehir’de Oya Müzesi’nin açılışına katıldı

Merjam Yazar: Merjam 4 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Türk sinemasının önemli isimlerinden Türkan Şoray ve Kadir İnanır, Eskişehir'de İmren Erşen Oya Müzesi'nin açılışına katıldı. İşte açılıştan detaylar…

Türkan Şoray ve Kadir İnanır, Eskişehir’de Oya Müzesi’nin açılışına katıldı

Tarihi Odunpazarı bölgesinde 1890 yılında yapılan konağın restorasyonun ardından kent müzeleri arasında yerini alan İmren Erşen Oya Müzesi’nde, sanatçının Türkiye genelinden ve ziyaret ettiği Balkanlar’dan topladığı yaklaşık 9 bin eser bulunuyor.

Şoray: “Burada acı, gözyaşı, sevinç her şey var”

Açılış töreninde konuşan ressam İmren Erşen, “Eskişehirli olduğum için vefa borcumu ödemek istedim. Çok mutluyum, umarım beğenirsiniz.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Türkan Şoray ise kendisi için çok büyük anlam taşıyan müzenin açılışında olmaktan mutlu olduğunu dile getirdi. Müzenin kendisi için çok anlamlı olduğuna işaret eden Şoray, “Çünkü burada acı, gözyaşı, sevinç her şey var. Onları içinde ayrı bir hayat var. Ben yemeni takmayı çok severim, burada da çok güzel örnekleri var.” dedi.

“Bu müze tüm dünyaya duyurulmalı”

Eskişehir’in çok özel bir şehir olduğunu belirten Kadir İnanır da “Bu müze tüm dünyaya duyurulmalı. Çünkü ülkemizin kültür ve sosyal hayatının en önemli tanıkları bu müzede.” dedi.

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Türkan Şoray, Kadir İnanır ve davetliler “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi müziği eşliğinde müzenin açılışını yaptı. Programın son bölümünde İmren Erşen, sanatçılar Türkan Şoray ve Kadir İnanır’a yazma hediye etti.

Kaynak: AA

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio