Tonal manikür trendi yükselişte

Merjam Yazar: Merjam 13 Nisan 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İlkbahar ve yazın tırnak trendleri arasında tonal manikür dikkatimizi çekiyor. Bu trendle ellerinizde çarpıcı bir renk paleti oluşturabilirsiniz. İşte detaylar…

Tonal manikür trendi yükselişte

Son yıllarda özellikle sosyal medya aracılığıyla manikür uygulamalarının ne kadar geniş bir yelpazeye sahip olduğunu gördük. Üç boyutlu uygulamalardan sanat eseri denilebilecek boyama çalışmalarına yaratıcı ve yetenekli insanlar için sınırsız bir alana dönüşen tırnaklar, kusursuz bir görünümün en önemli tamamlayıcıları arasında yer alıyor. Bazı manikür uygulamaları profesyonellik gerektirse de tonal manikürde de olduğu gibi bazılarını evde kendi başınıza kolayca uygulayabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey hoşunuza giden renk tonlarındaki ojeler! Özellikle oje rengi seçerken kararsız kalanlardansanız bu trend tam size göre. Karar vermekte zorlandığınız tüm tonları bir arada kullanabilirsiniz.

Nelere dikkat edilmeli?

Tonal manikürü uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta doğru renk paletini oluşturmak. Her bir tırnağınıza bir renk denk gelecek şekilde açıktan koyuya bir sıralama yapmanızı öneririz. Bu uygulamayı ilk kez yapacaksanız farklı renk grupları yerine bir rengi ve tonlarını kullanmanız sizlere daha etkili bir sonuç verecektir. Örneğin beyaz, açık pembe, pembe, kırmızı ve bordo gibi bir renk sıralaması aşağıdaki görseldeki gibi kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bu uygulama için toprak tonlarından ya da birbirinden farklı pastel tonlardan oluşan bir paletin de oldukça güzel duracağını söylemek isteriz.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio