Tırnak güzelleştiren her şey bu yazıda

Sümeyye Tülü Yazar: Sümeyye Tülü 11 Ocak 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sizler için tırnak uzmanlarından öğrendiklerimi bu yazıda tek tek anlatmaya çalıştım. Umarım evde deneyeceğiniz güzel bilgiler edinmenizi sağlamışımdır.

Tırnak güzelleştiren her şey bu yazıda

 

Sevgili okuyucum, A’dan Z’ye tırnak bakımı ve güzelliği ile alakalı her şeyi sizler için derledim. Bildiğiniz gibi bakımlı ve güzel tırnaklar biz kadınların vazgeçilmez güzellik ölçülerinden biridir. Bu sebeple birçok kadın güzellik merkezlerine giderken birçok kadın da kendi malzemelerini kullanarak manikür ve pedikür bakımlarını evde gerçekleştiriyor. Malum ellerimiz bu kadar önemliyken bakımını ve güzelliğini düşünmeden ve bunun için bir şeyler yapmadan olmaz. İlk olarak evde kendimiz neler yapabiliriz bunları konuşacağız. İkinci olarak tırnak bakım ve güzellik merkezlerinde neler yapabiliriz ve yaptırabiliriz bunları da konuşacağız. Yapılan işlemlerin bizim için faydası nelerdir, ileriye dönük yararları var mıdır? Hepsini öğreneceğimiz bu yazının hepinize faydalı olmasını diliyorum. 

 

Evde kendimiz manikür ve pedikür yapmak istiyorsak birkaç püf noktası ile bunu çok güzel bir şekilde başarabiliriz. 

 

 

Öncelikle ellerimizi ve ayaklarımızı 20’şer dakika ılık suda bekleterek başlayabiliriz. Ilık su ile el ve ayak tırnaklarımızın yumuşamasını hatta derimizin de yumuşayarak manikür ve pediküre hazır olmasını sağlamaktayız. Sudan çıkardığımız ellerimizi havlu ile kurulayıp tırnak makası ile istediğimiz boyda tırnaklarımızı kestikten sonra törpü ile dilediğimiz şekli verebiliriz. Oje sürmek isteyenler altta koruyucu uygulayarak diledikleri renk oje sürebilirler. Oje sevmeyen veya kullanmak istemeyen okurlarımız için helal sertifikalı su ve hava geçiren ojeler buldum. Dilerseniz bu ojeleri kullanabilir isterseniz de üzerine taş veya çiçek desenli yapışkan tırnaklar uygulayabilirsiniz. Bununla ilgili resimli örnek paylaşıyorum. 

 

  

 

Bildiğiniz üzere son zamanlarda kalıcı oje ve jel tırnak uygulamaları çok talep görüyor ve birçok farklı şekilde uygulanıyor. Sizler için tırnak ve güzellik uzmanı Hasti Beauty sahibi Hasti Hanım’a tırnak şekillerinin detaylarını sorduk. Sizler için birkaç fotoğraflı örnek paylaşıyorum. 

 

 

Kalıcı ojeyi bilmeyenleriniz için hemen pratik birkaç örnekle anlatmak istiyorum; elastik akrilik ve suyla asetonla çıkmayan bir maddeden üretilen kalıcı oje, farklı renk ve stillerde uygulanabiliyor. Gündelik hayatta hiçbir şekilde bozulmuyor, soyulmuyor, dökülüp çıkmıyor. Birçok kadın bu rahatlığı nedeniyle kalıcı ojeyi tercih ediyor. Kalıcı oje uygulamalarını fotoğrafta görebilirsiniz. 

 

 

Bir de protez denilen hem takma tırnak hem de jel uygulama tırnaklar var. Jel tırnak, kalıcı ojeden biraz daha kalın bir yapıya sahiptir. Çoğu zaman tedavi yöntemi olarak da kullanılır. Kırılan ve zayıf tırnaklara sahipseniz jel tırnak bir çözüm olabiliyor. Kırılmayı, soyulmayı tamamen ortadan kaldırıp tırnaklarınızın sağlıklı uzamasını sağlıyor. Tırnak eti çekilmesi sorunu olanlarda da kullanılan bu uygulama yöntemi ile çekilen tırnakları dipten kesip jel ile yeniden yapılıyor. Jel tırnakların birkaç rengi mevcut. Fakat jel üzerine de kalıcı oje uygulayabilir, dolayısıyla jel tırnağın kendi renklerine mecbur kalmayarak jel tırnak üzerine istediğiniz renk oje sürdürebilirsiniz. Jel tırnak için de sizler için örnek fotoğraf paylaşıyorum. 

 

 

Tırnak bakımı ve sağlığı gerçekten her birimiz için çok önemli; bakımlı tırnaklar, bakımlı ellerden geçer. Ellerimizin bakımı için de yoğun içerikli bakım kremleri ile vazelin başta olmak üzere birçok ürün mevcut. Düzenli olarak ellerimizi nemlendirmeli, sağlığına özen göstermeliyiz. Özellikle yaz aylarında vücut için kullanılan spf 25 spf 50 faktörlü kremlerimizi elin üst kısmına uygulayarak yumuşak ellere sahip olabiliriz. Ellerimiz ve tırnaklarımız güzel ve bakımlı ise üzerine renk katıp katmamak tamamen kişisel zevke bağlıdır.

 

 

Sizler için tırnak uzmanlarından öğrendiklerimi bu yazıda tek tek anlatmaya çalıştım. Umarım evde deneyeceğiniz güzel bilgiler edinmenizi sağlamışımdır. Bu arada evde kendi kendinize bakım yapmak için son dönemlerde üretimi oldukça fazlalaşan bir üründen daha bahsetmek istiyorum; manikür pedikür bombaları. Manikür bombası diye geçen bu ürünler birçok farklı şirin desenlerde üretiliyor; kimi kupcake kimi dondurma kimi ise meyve şekillerinde, sabun ile mum arasında bir ürün. Bu bombaları manikür pedikür suyuna attığınız anda eriyip köpürerek suya muhteşem bir koku ve yumuşatıcı salgılıyorlar. Sizler için birkaç fotoğraflı örnek bırakıyorum. Bu ürünleri hâli hazırda güzellik salonları manikür evleri de kullanmakta, fakat siz de satın alıp evde rahatlıkla kullanarak kendinizi şımartabilirsiniz.

 

 

El ve tırnak bakımınız için sağlıklı nemlendirici özelliği olan krem ve maskeleri kullandıktan sonra tırnaklarınıza yağlar sürüp manikürünüzü oje uygulamadan tamamen kuru şekilde yapabilirsiniz. Birçok güzellik salonunda kuru manikür ve pedikür uygulaması yapılmaktadır. 

Tırnak bakımı ve manikür pedikür ile ilgili ekstra bir sorunuz olursa bize yazıp sorabilirsiniz. Hatta uygulama yaptırdığınız farklı merkezlerden fotoğraflar paylaşabilirsiniz, dilerseniz bunları web sitemizde yayınlayabiliriz. Hep birlikte daha sağlıklı ve bakımlı günler diliyorum. Hem kalp güzelliğimiz hem de dış güzelliğimiz asla solmasın…

 

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle sevgi ile kalın…

 

Sümeyye TÜLÜ

Etiketler:
Sümeyye Tülü

Sümeyye Tülü

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı