The Royal Ascot yarışında ilk Türk moda başkanı ‘Zeynep Kartal’

Merjam Yazar: Merjam 20 Haziran 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İngiliz Kraliyet Ailesi onuruna düzenlenen The Royal Ascot at yarışları her yıl moda şölenine sahne oluyor. Kadınların birbirinden şık kıyafetler ve şapkalar giyerek izledikleri yarışların moda başkanlığını bu yıl İngiltere’de yaşayan Türk modacı Zeynep Kartal yaptı.

The Royal Ascot yarışında ilk Türk moda başkanı ‘Zeynep Kartal’

Kraliyet Ailesi adına 300 yılı aşkın bir süredir düzenlenen The Royal Ascot yarışlarına, dünyanın dört bir yanından turistlerin yanı sıra İngiliz Kraliyet Ailesi mensupları ve İngiliz aristokratlar da izleyici olarak hazır bulunuyor.

Kadınlar birbirinden şık giyiniyor. Belli moda kurallarının geçerli olduğu etkinlikte, kadınlar özel tasarım şapkalarla katılıyor.  Her yıl sadece 5 gün süren The Royal Ascot’ta olanlar neredeyse yıl boyu konuşuluyor.

15 Haziran-19 Haziran tarihleri arasında düzenlenen yarışmayı özel kılan ise, ilk kez bir Türk modacının The Royal Ascot Moda Kurulu Başkanı olarak görev yapması. Daha önce Lady Gaga, Jesse J., Bebe Rexha gibi ünlü isimler için kıyafetler tasarlayan Zeynep Kartal bu yılın başkanı oldu.

“Ülkemiz adına da bu alanda güzel bir başlangıç”

Ünlü İngiliz dergisi Royal Ascot Style Guide da Zeynep Kartal’ı kapağına taşıdı. The Royal Ascot için birçok ünlü isme elbise tasarlayan Zeynep Kartal şöyle konuştu: “30 yılı geride bıraktığım moda kariyerimin en gururlu ve en özel anlarından birini yaşıyorum. İngiltere’nin 300 yıllık simgesi olan The Royal Ascot’a ilk Türk Moda Kurulu Başkanı olarak tanıklık etmek büyük bir mutluluk.”

“Geçmiş dönemlerde Alexander McQueen ve Stella McCartney gibi isimlerin başkanlık yaptığı bu göreve getirilmenin ülkemiz adına da bu alanda güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum.”

“İngiltere’de yaşayan Türk moda tasarımcılarımızın önümüzdeki yıllarda bu bayrağı mutlulukla devralacağına canı gönülden inanıyorum.”

Kaynak:NTV

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio