TDV’nin “Kitap ve Kültür Fuarı” başlıyor  

Merjam Yazar: Merjam 5 Nisan 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Türkiye Diyanet Vakfınca ramazanda 39'uncusu düzenlenecek fuar, Ankara'da Ahmet Hamdi Akseki Camisi, İstanbul'da ise Büyük Çamlıca ile Fatih Camisi avlusunda yapılacak. İşte detaylar…

TDV’nin “Kitap ve Kültür Fuarı” başlıyor  

Türkiye Diyanet Vakfınca (TDV) bu ramazanda 39’uncusu düzenlenecek “Kitap ve Kültür Fuarı”, İstanbul ve Ankara’da 3 farklı yerde kitapseverleri ağırlayacak. TDV’den yapılan açıklamaya göre, vakfın kuruluşlarından Vakıf Fuarcılık tarafından ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen “Kitap ve Kültür Fuarı” bu yıl 39. kez kitapseverlerle buluşacak.

Eş zamanlı 3 yerde yapılacak

Pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen fuar, 9-27 Nisan’da, Ankara’da Ahmet Hamdi Akseki Camisi avlusunda, İstanbul’da ise Büyük Çamlıca Camisi ile Fatih Camisi avlusunda olmak üzere eş zamanlı 3 yerde kapılarını açacak.

Fuar uluslararası boyut kazanacak

Yaklaşık 2500 metrekarelik kapalı alanda 100’ün üzerinde yayıncının katılacağı fuarlarda söyleşi ve imza programlarının yanı sıra çeşitli kültürel etkinliklere de yer verilecek. Yabancı dilde yayınlara ve yayıncılara bu sene ilk defa özel bir alan verilecek fuar, daha önceki senelerden farklı olarak uluslararası bir boyut kazanacak.

Kaynak: AA

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio