Stil sahibi görünmek için 6 ikonik parça

Merjam Yazar: Merjam 1 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Modası geçmeyen parçalar her zaman kurtarıcınız olabilir. Stil sahibi görünmek için 6 ikonik parçayı sizler için sıralayacağız. İşte detaylar…

Stil sahibi görünmek için 6 ikonik parça

Trendler değişir, mevsimler gelir geçer, ama bazı parçaların havası asla değişmez. Her zaman stil sahibi görünmenizi sağlayan tasarımlar, tam da bir süper kahramanın pelerini gibi kombinlerde yerini en ikonik halleriyle alır. Sezon modasına tek dokunuşla ayak uydurmayı da bilen baş rol oyuncularımızı bu yazımızda listeliyoruz.

Dominant Blazer

Oyuncu renkleriyle 2022 yılına damgasını vuran blazer ceketler, aslına bakarsanız her zaman modanın kıskacında. Ana renkleriyle hiçbir zaman değer kaybetmeyen bu parçalar, sadece mevsimin en trend tonları neyse ona göre güncelleniyor. Ancak hiçbir zaman bir ikon olmaktan geri durmuyor. Zaman zaman kendi takım pantolonuyla bazen de farklı renk bir pantolon ya da jean ile eşleşmeyi seçen favoriler, her daim popüler.

Bir trençkot her zaman günü kurtarır

Ne kombin yapsam derdinden kurtaran, tek başına bir stili ayağa kaldıran trençkotların trendlere bağlı kalmadan da ikonik olabildiğini artık hepimiz biliyoruz. İklime göre sadece kumaş seçiminde dikkat edilmesi gereken bu tasarımlarda moda algısını kaybetmemek için tabii ki klasik bej tonlarından şaşmamakta fayda var.

Beyaz gömleksiz asla

Yıllar değişir modası geçmez ama fazla kurtarıcı olmasından dolayı da boy boy beyaz gömlekler her zaman dolaba eklenir. Özellikle diz boyundaki oversize kalıplılar en az bir dış giyim parçası kadar kombinde kendini gösterir, cool olma yolundaki büyük adımı atar. Onu jean ile de kombinleseniz bir elbisenin üstüne de giyseniz her zaman ikonik olmayı başarır.

Pileli geometrik etekler

Kışın bir kazakla, yazın bir gömlekle, mevsim fark etmeksizin sevilen eteklerden kimisi yıllar geçse de ikonik ruhundan kaybetmiyor. Onlar arasında bu duruma en alışkın olan da geometrik desenli pileli etekler. Çiçeklerin bile tahtını yerinden etmeyi başaran bu görünümler modaya bağlı kalmadan her zaman kendini öne çıkarmayı başaran klasiklerden.

Tek parça şıklığının ikonu tulumlar

Kurtarıcı rolünü üstlenirken ikonik görünmeyi de başaran nadir parçalardan biri olan tulumlar, moda olmayı her yıl başarmayı biliyor. Dünya modasında farklı kalıplarla sezon koleksiyonlarında olsa da tesettür giyimde her zaman en bol, en elbisemsi halleriyle seviliyorlar. Bu yüzden vücudunuza yakışan bir tulum bulduysanız oldukça şanslı sayılırsınız.

Cool’luk dozu yüksek maksi bol elbiseler

Tesettür giyimde ne giysem sorusuna her yıl cevap olarak verilebilecek maksi bol elbiseler, kurtarıcı rolünü üstlenen parçalardan. Minimalist renk ve kesimleriyle günün koşturmacasına ayak uyduran tasarımların en doğal görünümlere sahip olanlarından bahsediyoruz. Onları şık bir topukluyla giymek kadar sandaletlerle bohem, sneaker’lar ile de sportif bir stile uyarlamak da mümkün. Tüm bu saydıklarımız onun neden ikonikleştiği konusuna ayrı bir kanıt olarak karşımızda.

Kaynak: Yeşiltopuklar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio