Sonbahar 2022 Paris Couture Haftası takvimi açıklandı

Merjam Yazar: Merjam 2 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Covid-19 pandemisinin başlangıcından bu yana ilk tamamen fiziksel Paris Couture Haftası 4-7 Temmuz tarihlerinde yapılacak. İşte detaylar…

Sonbahar 2022 Paris Couture Haftası takvimi açıklandı

Fédération de la Haute Couture et de la Mode tarafından yayınlanan geçici programa göre, Covid-19 pandemisinin başlangıcından bu yana ilk tamamen fiziksel Paris Couture Haftası 4-7 Temmuz tarihlerinde 29 evin tamamı şahsen gösterilecek.

En hareketli günün 6 Temmuz olması bekleniyor

Sonbahar 2022 sezonu, 4 Temmuz’da saat 10.00’da Schiaparelli ile açılacak. Bu ilk gün, Giambattista Valli’nin 19:30’daki pist dönüşü de dahil olmak üzere sekiz etkinlikle en yoğun olduğu gün olurken, en hareketli günün 6 Temmuz olması bekleniyor.

Günün ikinci yarısında Olivier Rousteing’in Jean Paul Gaultier için konuk tasarımcı olarak tek seferlik koleksiyonunu 18:00’de ve ardından Maison Margiela’nın 20:00’deki podyumunda günü kapanışı yaparken Demna ikinci Balenciaga couture’unu öğlen açıklayacak.

Ayrıca bu sezon moda başkentine geri dönen Giorgio Armani Privé, ikinci gün 19:00 zaman aralığına geri dönüyor; 2020’den beri Paris’te olmayan Rahul Mishra ve 7 Temmuz’da saat 19.00’daki defilesiyle couture haftasını kapatacak olan kıdemli tasarımcı Adeline André.

Sezonun sondan bir önceki gösterisi, kendi adını taşıyan markasını 1999’da piyasaya süren İspanyol tasarımcı Juana Martin’in planlanan ilk gösterisi olacak.

Martin takvimdeki ilk çıkışını 7 Temmuz günü saat 16:00’da yapacak ve diğer konuklar Aelis, Christophe Josse, Georges Hobeika, Imane Ayissi, Rahul Mishra, RVDK Ronald Van Der Kemp, Yuima Nakazato ve Zuhair Murad’a katılacak.

Azzaro, Charles de Vilmorin, Ulyana Sergeenko, Ralph Rucci ve Yanina bu sezon programda yok.

Paco Rabanne, Patou ve Alaïa’nın 3 Temmuz’da sırasıyla 16:30, 18:30 ve 20:00’de gerçekleştirecekleri hazır giyim sunumları da couture takviminde yer alıyor.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio