Sinema salonlarında bu hafta neler var?

Merjam Yazar: Merjam 1 Temmuz 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sinemaseverler için hazırladığımız haberimizde bu hafta vizyona girecek yapımları ele alıyoruz. İşte detaylar…

Sinema salonlarında bu hafta neler var?

Türkiye sinema salonlarında bu hafta dördü yerli, 7 film vizyona girecek. Peki merakla beklenen yapımların konuları ne?

“Yang’dan Sonra”

ABD yapımı bilim kurgu filmi “Yang’dan Sonra” filminde, Altın Küre ödüllü Colin Farrell ile Jodie Turner-Smith, Malea Emma Tjandrawidjaja, Justin H. Min ve Orlagh Cassidy rol alıyor. Film, robot çocukların yatılı bebek bakıcıları olarak satın alınabildiği bir dünyayı ve küçük kız kardeşinin kültürel mirasını öğrenmesine yardımcı olmak için programlanan robot Yang’ın hayatını kurtarmaya çalışan ailesinin yaşadıklarını konu ediyor.

“Evlat Olsa Sevilmez”

Cüneyt İnay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu “Evlat Olsa Sevilmez”in başrollerini Zekeriya Akman, Günay Karacaoğlu, Sadi Celil Cengiz, Burcu Altın ve Mesut Yar paylaştı. Film, ölümcül bir hastalığa yakalanan annesinin son isteği olarak evlenmesini tavsiye ettiği vurdumduymaz Samet’in evlilik arayışı ele alınıyor.

“Bir Kızla Tanıştım”

Avustralya yapımı “I Met a Girl”, müzisyen Devon’ın tanıştığı anda âşık olduğu Lucy’yi bulabilmek için onun peşinden Avustralya’ya gitmesini ve onu arayışını konu ediniyor.  Luke Eve’nin yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Brenton Thwaites, Lily Sullivan, Joel Jackson ve Zahra Newma karşımıza çıkıyor.

“Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi”

Animasyon türünü sevenlerin ilgisini çekmeye aday yeni bir yapımla karşınızdayız.  “Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi”, “Despicable Me” serisiyle popüler kültürde yer edinen Minyonlar’ın ikinci halkası olarak seyircinin beğenisine sunuluyor. Film, 1970’li yıllarda tarihin en büyük kötülerinden biri olma hayali kuran genç Gru ile yolları kesişen Minyonlar’ın, kötülükleriyle nam salan Vicious 6 ekibine girmeye çalışan Gru’ya yardım etmelerini konu ediniyor.

Korku filmleri

Emre Pala’nın yönettiği “Zir-i Cin” ile Ahmet Yaşar Gümüş’ün yönettiği “Kahran”, korku ve gerilim tutkunlarını sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

Kaynak: AA

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio