Saç kesiminizi yüz şekliniz belirliyor

Merjam Yazar: Merjam 31 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Eğer yeni bir saç modeli istiyorsanız bunu yüz şeklinize göre seçmek için sizlere birkaç ipucu sunuyoruz. Bu konuda dünyaca ünlü isimlerden örnekler alabiliriz. İşte bu örnekler...

Saç kesiminizi yüz şekliniz belirliyor

Miranda Kerr

Kalp Yüz Şekli

Reese Witherspoon gibi kalp yüz şekline sahipseniz, saçınızın üst ve yan taraflarındaki hacmi en az düzeyde tutarak, saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Özellikle kakül ve bob saç kesimi çene kemiklerinize vurgu yapmanıza ve dinamik bir görüntü oluşturmanıza olanak sağlayabilir.

Oval Yüz Şekli

Neredeyse her saç kesimine yüksek uyum sağlayan oval yüz şekline sahipseniz şanslısınız! Özellikle yüzünüzü ön plana çıkaran saç kesimleri sizin için biçilmiş kaftan. Bu yüz şekline sahip Bella Hadid en iyi örneklerden biri…

Uzun Yüz Şekli

Ünlü saç stilistlerinin hepsi, omuz hizasına gelen saçların uzun yüzlerde mükemmel durduğu konusunda birleşiyorlar. Özellikle Carrie Underwood’un yaptığı gibi saçlarınızı dalgalarla kullanabilirsiniz.

Kare Yüz Şekli

Kare yüzler için her zaman dağıtılmış bob modeli saçın işe yaradığını belirtmeliyiz. Zira dağınık dalga uçlar, yüzünüzün köşelerini yumuşatıyor. İlla uzun saç kullanmak istiyorsanız, Olivia Wilde’ın yaptığı gibi dışa yönlendirilmiş uzun katlar kullanmanızı ise kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Elmas Yüz Şekli

Elmas şeklinde yüze sahip olanlar için özellikle başın tepe kısmındaki saçların hacimli olması gerektiğini; bunun çene bölgesini yumuşatacağını vurgulamamız gerek. Özellikle bob modeli saçlarınızın tepesini kabartıp; saçınızın bir kısmını kulak arkasına alma taktiğini uygulayarak etkileyici görünebilir veya saçınızı at kuyruğu yaparak çabasız fakat şık bir görünüm kazanabilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekli

Chrissy Teigen gibi yuvarlak yüz şekline sahipseniz, saçlarınızın uzunluğunun omuz altında olmasına dikkat etmenizi öneririz. Bu yüz şekline sahipseniz elmacık kemiklerinin altından başlayarak saçlarınıza kat efekti vererek, boyun ve çene kısmınızı daha uzun gösterebilirsiniz.

Kaynak: Vogue Türkiye

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio