Paris Haute Couture Moda Haftasına dair notlar

Merjam Yazar: Merjam 13 Temmuz 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Paris Haute Couture Moda Haftasına dair notlar

Paris, temmuz ayına haute couture moda haftasıyla başladı. Yüksek modanın nabzının attığı podyumlardan sonbahar-kışın öne çıkanları belli oldu. Şimdi sizler için Paris Haute Couture Moda Haftasına dair notlar paylaşacağız.

Chanel

Chanel
Chanel'in yeni haute couture koleksiyonu Etrier de Paris binicilik kulübünde sergilendi. Atlı sporlara gönderme yapan detayların ön planda olduğu koleksiyonda uzun tüvit etekleri kovboy çizmeleri tamamlıyor. Gabrielle Chanel'in 1930'larda hayata geçirdiği tasarımlar modern yorumlarıyla koleksiyona dahil oluyor.
Dior

Dior
Naomi Watts, Lily Aldridge ve Beatrice Borromeo; Dior defilesinin ünlü konuklarındandı. Ukraynalı sanatçı Olesia Trofymenko'nun sanatının odağında yer alan hayat ağacı, Dior Sonbahar-Kış Haute Couture Koleksiyonu'nun odağını oluşturuyor. Maria Grazia Chiuri'nin yorumuyla farklı kültürler için önemli bir sembol olan hayat ağacının dalları, kökleri ve gövdesi işlemeler ve folklorik detaylarla buluşuyor. Dantel ve güpür patchwork örgülerle süslü elbiseler koleksiyonun yıldızı.
Giambattista Valli

Giambattista Valli
Haute couture sahnesindeki 10. yılını kutlayan Giambattista Valli'nin yeni koleksiyonu defilesini Olivia Palermo, Tatiana Santo Domingo Casiraghi ve Helena Gordon da izledi. 2022-2023 Sonbahar-Kış Haute Couture Koleksiyonu'nda inciler, kristaller, tüyler ve fiyonklarla süslü tasarımlar başroldeydi. Renk skalasanın siyahla beyazdan fuşya, yeşil, kırmızı ve turuncuya uzandığı koleksiyonda gümüş de önemli bir yere sahip. "Oversize" güneş küpeleri ve sallantılı küpeler koleksiyonun çarpıcı aksesuarları. Kaynak: ALEM
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio