Pandemi döneminde en çok satılan ürünler neler oldu?

Merjam Yazar: Merjam 10 Ekim 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Son bir buçuk yılı aşkın süredir pandemi küresel salgınıyla dünya mücadele etmeye çalışıyor. Zorunlu karantinalar, izolasyon süreci derken yaşam tarzımızda ciddi değişiklikler meydana geldi. Bu durum tüketim alışkanlıklarımıza da yön verdi. Son yıllarda hızlıca tüketilen ürünleri sizler için derledik.

Pandemi döneminde en çok satılan ürünler neler oldu?

Özellikle e ticaret sayesinde satın adlığımız bazı ürünler var ki popülerliğini sürdürüyor. Maske, dezenfektan, eldiven gibi malzemelerin yanı sıra akıllı saat, kutu oyunları ve teknolojik ürünler oldukça fazla tercih ediliyor. Şimdi o ürünleri birlikte inceleyelim.

Akıllı saat

Akıllı saat
Artık hepimizin kolunda bir akıllı saat var. 2020'de o kadar çok satıldı ve o kadar indirime girdi ki bize kalmayacak diye korktuk.


Ateş ölçer

Ateş ölçer
En olmayacak mekânda bile elinde ateş ölçer olan bir görevli görmek artık çok sıradan. Hâl böyle olunca ateş ölçerlerin tükeneceğinden korktuk.


Cilt maskeleri

Cilt maskeleri
Bebek gibi ciltler için çok emek verdik. Bu yıl evde kaldık diye bakım yapmayı da bırakmadık! En çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi de cilt maskeleri oldu!


Cilt temizleme

 Cilt temizleme
Pandemi döneminde defalarca indirime giren ve influencerların sürekli reklam yaptığı cilt temizleme aleti söylemeden geçemeyiz. İtiraf edelim; birçoğumuz aldık, birçoğumuz ise de baya meyil ettik.


Çamaşır suyu

Çamaşır suyu
Çamaşır suyunu her zaman seviyoruz. Ama bu yıl hayatımızın merkezinde yer alan bir ürün oldu. Hatta abartanlar meyve-sebzeleri bile çamaşır suyuyla yıkadılar.


Dezenfektan

Dezenfektan
Ellerimiz bu dezenfektanlar yüzünden kupkuru oldu. Ancak artık çantalarımızdan ayıramadığımız tek ürün oldu. Dışarıda ister istemez bir şeylere dokunabiliyoruz. Ardından hemen dezenfektana sarılıyoruz.


Eldiven

Eldiven
Eldivenleri de yanımızdan eksik etmez olduk. Özellikle alışverişe giderken yanımıza almazsak kendimizi bir hayli kötü hissettik.


Hava cihazı

Hava cihazı
Havadaki mikrobu kötü kokuyu alacak bu hava temizleyici cihazlar 2020'de çabuk tükendi. Normalde çok akla gelmeyecek bir ürünken bu sene pandemi sağ olsun evimizin havasından bile şüphe duyduk.


Kolonya

Kolonya
Hepimiz içten içe bir kolonya işletmemiz olsun istedik. Sanki koronavirüsü yok eden tek şey 80 derece kolonyaymış gibi algıladık. Bir ara her yer mis gibi kolonya koktu.


Kutu Oyunları

 Kutu Oyunları
Pandemi döneminde bolca evde vakit geçirdik. Ee bir gün temizlik yaptık,bir gün kitap okuduk, bir gün TV izledik…Kendimize hobiler eğlenceler bulmaya çalıştık. Bu dönemde kutu oyunları ile tanıştırdık ailelerimizi. Sürekli stoklarını güncelleyen bir üründe kutu oyunları oldu.


Masaj aleti

 Masaj aleti
Bu yıl masaja o kadar çok ihtiyaç duyduk ki bir ara masaj aletleri bitecek diye korktuk.


Maske

Maske
2020'ye hızlı ve stresli bir giriş yapmıştık. Bu koronavirüs belki bizim ülkeyi teyit geçer diye bir hayli ümitliydik ama öyle olmadı. Bir anda maskeler hayatımıza girdi. Bu konuda da baya sıkıntılar yaşadık hatırlarsınız. Maskelerin bitme endişesi bizi biraz ürküttü.


Mum

Mum
Pandemi de sosyal medya zamanlarımızda farkedilir bir artış oldu. Evde bol bol ortam hazırlayım kahve saati storylerimizi çekip paylaşımlarımızı yaptık. Akşam kahvelerimizin ortamının olmazsa olmazı mum tabii ki.


Pilates aletleri

Pilates aletleri
Pandemi evde durkça hepimiz mutfağa sardık durum böyle olunca bir süre sonra fazla kilolarımızdan şikâyet eder olduk. Bundan dolayıdır ki çok çabuk tükenen matlar konusunda biraz sıkıntı yaşadık.


Puzzle

Puzzle
2020'de puzzle yapmayan kaldı mı? Bir ara tüm puzzlelar tükenecek diye korktuk. Çünkü istediğimiz puzzleların çoğu bitmişti.


Robot süpürge

Robot süpürge
Bu yıl evlerimizde en büyük yardımcımız robot süpürgelerdi.


Işık

Işık
İtiraf edelim bu yıl selfie konusunda uzman olduysak bu selfie ışığı sayesinde oldu. Hatta son 1 ürün yazısını görünce de bir hayli panik olduk.


Zoom’a özel

Zoom’a özel
Görüntülü toplantıların arkası kesilmedi. Tabii böyle olunca iyi bir kamera almak da şart oldu.


Temizlik ürünleri

Temizlik ürünleri
Pandemi döneminde evde kaldıkça hepimizin içinden bir temizlik canavarı çıktı. Hâl böyle olunca e-ticarette de en fazla satılan ürünler kategorisi temizlik ürünleri oldu.


Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio