Oversize modasında Hailey Bieber imzası

Merjam Yazar: Merjam 20 Ağustos 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Oversize modasında Hailey Bieber imzası

Oversize modası pandemi dönemiyle birlikte iyice derinleşti. Birçok parça bol ve şık tercih ediliyor. Moda da adeta konfor dönemi yaşanıyor. Oversize parçalar tercih edilirken en önemli nokta doğru kombin yapabilmekten geçiyor. Hailey Bieber stili bu konuda yeteri kadar yol gösterici oluyor. Şimdi sizinle yeni sezonun oversize stil notlarını ve Hailey Bieber kombinlerini mercek altına alalım.  

Hailey Bieber, özellikle oversize parçaları kullanma konusunda ayrı bir yeteneğe sahip. Aynı anda hem rahatlığa hem de zarafete bir arada sahip olmaya özen gösteren model, oversize parçaları mutlaka dar kesim geçişlerle dengelerken, işin içine biraz daha feminenlik katmak istediği zaman stilettoların gücüne başvuruyor. Eğer bol paça pantolonları stilinize dâhil ederken rafine bir şıklık yakalamak istiyorsanız Hailey Bieber’ın stil günlükleri size bu konuda fikir verebilir.

Hailey Bieber her ne kadar deneysel bir stile sahip olsa da görünümlerinin geneline baktığımız zaman şıklığından ödün vermediğini söylemek mümkün. Feminen çizgilerden maskülen yorumlara, kombinasyonlarında güncel trendlerin varlığını ustalıkla buluşturuyor.

Yeni sezonda oversize modası nasıl hakim olacak? Sonbahar/Kış sezonunun ceket ve palto trendlerinde öne çıkan siluetlerinde hacimli oversize tasarımlar yer alıyor. Vücudu kaplarken rahat ve aynı zamanda da son derece sofistike ve lüks hissi veren bu paltolar, adeta podyumda 80’ler döneminin Yukarı Doğu Yakası kızlarını selamlıyor hissi yarattı. Markalar tasarımlarındaki geniş kolları, taftaları ve kurdeleli saç tokalarıyla, Whit Stillman’ın Metropolitan filmindeki elit 80ler kadınlarını karakterize ediyordu. Fakat daha yakın bir döneme bakacak olursak, moda dünyasında ikonik bir yere sahip olan Gossip Girl dizisinin Blair Waldorf’u, Chanel’in oversize paltosu ve üstüne taktığı çapraz askılı çantasıyla güçlenerek geri dönmüş gibiydi. Isabel Marant, Loewe, Self-Portrait, Dolce & Gabbana, Alessandra Rich, Proenza Schouler, Versace ve Saint Laurent de yeni sezonda oversize palto trendine sofistike ve lüks bir dokunuş katan markalardan bazıları.

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio