Mükemmel gelinlik nasıl seçilir?

Merjam Yazar: Merjam 4 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Gelin adaylarının merak ettiği sorunun cevabını veriyoruz. Mükemmel gelinlik nasıl seçilir? 6 adımda doğru gelinlik seçimi ve detaylar…

Mükemmel gelinlik nasıl seçilir?

Yasaklar, ertelenmeler derken pek çok gelin adayı için zorlu bir süreç oldu. Belki de olmaya devam ediyor. Ancak bu özel günün ruhuna gölge düşürmemek adına modunuzu mümkün olduğu kadar yüksek tutmak şart. Eğer hali hazırda bir düğün hazırlığı içindeyseniz, aklınızı meşgul eden ve en çok vaktinizi ayırdığınız konu yüksek ihtimalle gelinlik seçiminizdir. Peki bu konuda seçim yaparken nelere dikkat etmek gerek derseniz, size yardımcı olabilecek birkaç önerimiz var.

Açık fikirli olun

Aklınızda oturmuş bir fikir olsa bile, gelinlik seçerken farklı modellere açık olmakta fayda var. Belki çok istediğiniz o gelinlik, üzerinize denediğinizde hiç hayal ettiğiniz gibi durmayabilir.

Evleneceğiniz mevsimi hesaba katın

Düğününüz yaz aylarında olacaksa, daha hafif kumaşlar doğrultusunda seçimlerinizi yapabilirsiniz. Ancak sonbahar ya da kış gibi yapmayı planlıyorsanız, uzun kollu modellere şans verebilirsiniz.

Emin olamıyorsanız bir beden büyük tercih edin

Eğer gelinliğinizi hazır olarak almayı tercih edecekseniz, küçültülmesi daha başarılı sonuç vereceğinden dolayı bir beden büyük modellere göz atmak daha mantıklı olacaktır.

Mevcut favori elbisenizden destek alın

Giydiğinizde kendinizi daha özgüvenli hissetmenizi sağlayan o en sevdiğiniz elbisenizi hayal edin. Hoşunuza giden kalıbı mı yoksa kumaşı mı oluyor? Vereceğiniz cevap, gelinlik seçiminizde de sizi yönlendirecek etkiye sahip.

Tamamen içinize sinen seçimler yapın

Aklınızda en ufak bir soru işareti kalması bile, o gün geldiğinde kendinizi mutsuz hissetmenize neden olabilir. Bu sebeple sevmediğiniz detaylar olduğunda mutlaka dile getirin.

Yanınızda çok fazla kişi olmamasına özen gösterin

Elbette sevdiğiniz insanların size fikir vermesine en çok ihtiyaç duyduğunuz zamanlardan biri. Ancak gelecek farklı yorumlar, kafanızın karışmasına da neden olabilir. O yüzden tarzına ve önerilerine güvendiklerinizle gelinlik alışverişine çıkın.

Kaynak: Vogue Türkiye

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio