Makyaj malzemeleri nasıl muhafaza edilmeli?

Merjam Yazar: Merjam 30 Mayıs 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Makyaj malzemeleri doğru muhafaza edilmediğinde cildinize zarar verebilir. Sevdiğiniz ürünlerin zarar görmemesi ve cildinizde kötü bir etki uyandırmaması için doğru saklanması gerekmektedir. Makyaj malzemeleri nasıl muhafaza edilmeli? Şimdi detaylarıyla aktaracağız.

Makyaj malzemeleri nasıl muhafaza edilmeli?

Güzellik ürünlerinizi yanınızda taşımak zaman zaman kötü sürprizlere neden olabiliyor. Favori pudranızın kırılması, fondöteninizin patlayıp çantanıza akması ya da rujunuzun açılıp bozulması bunlardan birkaçı. Bu yazımızda sizlere bu tür sürprizlere karşı nasıl önlem alacağınızı anlattık.

Fırçalarımın bozulmasını önlemek için ne yapabilirim?

Fırçalarınız makyaj çantasının içinde bir o yana bir bu yana savrulurken kılları zarar görebilir, formunu kaybedebilir. Fırçalarınızın bozulmaması için eski bir kalemliğinizi fırça çantası yapabilirsiniz. Böylece tüm fırçlar toplu bir şekilde dururlar. Bunun yanında fırçalarınızın formunu kaybetmemesi için marketlerde satılan plastik filelerden de yararlanabilirsiniz.

Pudra formundaki ürünlerin kırılmasını nasıl önlerim?

Sevdiğiniz pudranız, toz farınız ya da toz aydınlatıcınız sizin için olmazsa olmaz olabilir lakin çantanızda sallana sallana gelirken bir bakıyorsunuz ki tuz buz olmuş. Böyle durumlarla karşılaşmamak için bu tür ürünleri yanınızda taşırken paketin içine pamuk ya da tuvalet kağıdı koyup tampon yapın. Bu şekilde ürünün darbe almasını ve kırılmasını önleyebilirsiniz. Pudra formundaki makyaj ürünlerini taşırken önlem alsanız bile risk daima vardır. Kırılan pudranın makyaj çantanızın içindeki diğer ürünleri mahvetmemesi için bir diğer seçenek de onu streç film ile sarmaktır.

Likit ürünleri nasıl taşırım?

Şampuan, saç kremi, vücut losyonu gibi sıvı ürünleri taşımak için minik plastik şişelerden faydalanabilirsiniz. Bu minik şişeler 100 ml’den az olduğu için uçuşlarda kabine girmede sıkıntı yaşamamış olursunuz. Ürünlerinizi şişelerin içinde kilitli buzdolabı poşetine yerleştirirseniz aksa bile bütün çantanıza zarar vermez. Bunun yanında ağzının akmaması için de ürünün ağzını streç film ile kaplayıp üstüne kapağı kapatırsanız akma riskini en aza indirmiş olursunuz.

Cam şişeli ürünlerimin kırılmasını nasıl önlerim?

Parfümleriniz ve cam şişe ambalajlı fondötenler çok ciddi zararlara sebebiyet vermeden taşınabilir. Cam şişelerde taşımanız gereken ürünleri patlatmayı çok sevdiğimiz balonlu ambalajlara koyarak taşımanız riski ortadan kaldırır. Bu tür ambalajlardan bulamazsanız şişeleri pofuduk çoraplarınızla sarabilirsiniz.

Kaynak: HT Hayat

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio