Louis Vuitton sürdürülebilir spor ayakkabısı tasarladı

Merjam Yazar: Merjam 26 Ağustos 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Fransız moda evi Louis Vuitton, geçen yıl Kasım ayının sonunda vefat eden kreatif direktörü Virgil Abloh tarafından tasarlanan yeni bir sürdürülebilir unisex spor ayakkabıyı piyasaya sürdü. İşte ayakkabının görünümü ve daha fazlası…

Louis Vuitton sürdürülebilir spor ayakkabısı tasarladı

Markaya göre bu, yüzde 90 oranında geri dönüştürülmüş ve organik malzemelerden yapılmış, “tamamen grafik siluetiyle yaratıcılığı, sürdürülebilirliği ve eko-tasarımı harmanlayan” LV trainer’ın yeni bir versiyonu.

Geri dönüştürülmüş ürünler kullanıldı

Louis Vuitton’a göre taban yüzde 94 geri dönüştürülmüş poliüretandan, iç pedler ise geri dönüştürülmüş pamuktan ve iç taban tamamen geri dönüştürülmüş poliüretandan yapıldı. Üst kısım, geri dönüştürülmüş polyester ve mısır bazlı plastik malzeme karışımından oluşturuldu. Bağcıklar kullanılmış plastikten, dil kısmı geri dönüştürülmüş polyesterden ve delikler yüzde 91 oranında rejenere poliüretan içeriyor.

Ambalaj aynı zamanda çevre dostu: Ayakkabı kutusu tamamen geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir kartondan yapıldı ve yerleşik saplı bir çantaya dönüştürülebilir. Bu, nakliye ve depolama sırasında çevresel etkiyi en aza indirmek için yüzde 70’e varan oranda malzeme tasarrufu sağlar. Karton, bitkisel bazlı mürekkeplerle basıldı. Tencel’den (sürdürülebilir bir şekilde yönetilen ormanlardan elde edilen yenilenebilir liflerden) yapılmış keçe ayakkabı çantası, spor ayakkabıyı daha da korur.

LV trainer üç renk varyasyonunda (beyaz, yeşil, kırmızı veya siyah) mevcut. “Louis Vuitton koleksiyonuna yeni katılan ve Maison’un yenilikçi ruhunun somutlaşmış örneği olan Virgil Abloh tarafından yaratılan bu benzeri görülmemiş model, eko-tasarımda yeni bir sayfa açıyor. İtalya’nın Fiesso d’Artico kentindeki Louis Vuitton atölyesinde son derece karmaşık bir süreç kullanılarak üretilen spor ayakkabılar, döngüsel yaratıcılığın kodlarına uygun olarak eko-tasarımı ince işçilikle harmanlıyor,” diyor moda evi bir basın açıklamasında.

Moda evi basın açıklamasında; “Louis Vuitton koleksiyonuna yeni katılan ve Maison’un yenilikçi ruhunun somutlaşmış örneği olan Virgil Abloh tarafından yaratılan bu benzeri görülmemiş model, eko-tasarımda yeni bir sayfa açıyor. İtalya’nın Fiesso d’Artico kentindeki Louis Vuitton atölyesinde son derece karmaşık bir süreç kullanılarak üretilen spor ayakkabılar, döngüsel yaratıcılığın kodlarına uygun olarak eko-tasarımı ince işçilikle harmanlıyor.” diyor.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio