Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Pek çok moda markasının da moda haftaları ve koleksiyonlarında referans verdiği trendler hem sokak stilinin hem de davetlerin görüntüsünü tam anlamıyla yükseltme yeteneğine sahip.

Küçük öğelerin büyük etkisi

Takı ve Aksesuarlar

2023-2024 sonbahar kış sezonu hem gerçek hayatta nasıl giyindiğimizi fark etme hem de bu gerçekliği özel detaylarla aşılama isteğini sunuyor. Özel detayların vurgu görevi ise takı ve aksesuarlara düşmüş durumda. Küçük öğeleri şaşırtıcı derecede büyük etkiye sahip unsurlara dönüştüren sezonda renkler de takılar da çantalar da son derece cesur ve iddialı. Pek çok moda markasının da moda haftaları ve koleksiyonlarında referans verdiği trendler hem sokak stilinin hem de davetlerin görüntüsünü tam anlamıyla yükseltme yeteneğine sahip.

Muhteşem detayların, retro hislerin ve modanın en temel soğuk hava parçalarına ilginç yaklaşımların sunulduğu sezonda her şey daha kadınsı, daha göz alıcı.

Diz Altı İddia

90’ları geri çağıran diz altı çoraplar, sezonun modasının en trend tamamlayıcılarından biri olarak gardıroplara giriyor. Stiletto, platform veya botlarla tercih edebileceğiniz bu trendin iki büyük moda iddiası var; birincisi cesaret simgesi olarak renkli ayakkabılarla giymek, ikincisi ise iddiayı yükselten işleme ve süslemeler.

Pop Up Atkılar

Bu sezon koyu ve nötr renkler, dopamin artırıcı bir değişim yapıyor. Bu yıl da kaldığı yerden devam eden atkılar biraz daha geniş bir hale gelmekle kalmıyor aynı zamanda soluk sezona renk katıyor. Mavi, yeşil, sarı, turuncu, kırmızı ve aklınıza gelen diğer tüm canlı renkler kıyafetlere eşlik ediyor. Üstelik tek renk de değil; aynı anda birkaç rengin birlikteliği atkıların süksesini yükseltiyor.

Bayan Kravat

Erkeklerin gardırobundan kadınların stiline transfer olan kravat, sezonun maskülen tavırlarından biri. Coco Chanel’in kadın stilinde yaptığı devrimlerden biri olan bu aksesuar, büyük boy bir blazer ile veya bol pantolon ve üzerine gömlek ile tercih ediliyor. Kıyafetin üzerinde bir takı işlevi gören sezonun trendinde renk seçimi ise size kalmış.

Maksi Eldivenler

Eldivenin bu soğuk mevsimde de aksesuar olacağı kesinleşti ama bir farkla; eldiveniniz maksi olduğunda trendi yakalamış oluyorsunuz. 1950’lerin zarafetini yansıtan uzun eldivenler hem sokak hem de salon stilini kucaklıyor. Sıra dışı ve zamansız bir güzellik sunan eldivenleri yüzüklerle katmanlı hale getirmek de bir diğer tamamlayıcı trend.

Göşterişli Küpeler

Bu sonbahar-kışta yüzünüzün güzelliğini gösterişli büyük küpeler tamamlıyor. Cesur ve göz alıcı küpeler, kıyafetlerle

Trend bütünleşerek, moda öncüsü bir dünyaya eğiliyor. Her türlü tasarıma ve abartıya açık alan bu trendde, altın tonları ön plana çıkıyor.

Fransız Bereler

Her sezon gardıroba bir Fransız stili dokunuşu eklemek bir moda adeti gibi.

Bu sezonun Fransız stili ise şık bereler. Başımızın üzerinde hem derli toplu duran hem de zahmetsiz bir şıklık sağlayan bu Fransız tarzı bereler, düz renk ve desenli olarak kendine yer buluyor. Ceket çıkarıldığında kıyafetle bile mükemmel görünmeye devam eden bu aksesuar, bir örgü bereden kesinlikle çok daha havalı.

Sahne Çalmayan Çantalar

Bu sezon büyük çantalar yerini el çantalarına bırakıyor. İşlevselliğin yerine elit bir moda anlayışını tercih eden sezonun çanta trendi geniş bir renk skalasına sahip. Görünümün bir tamamlayıcı olarak çantalar sadece renkleri ile değil, işlemeleri, süslemeleri ve büyük tokaları ile de dikkat çekiyor.

İnci Devrimi

1950’lerin zarafetini yansıtan uzun eldivenler hem sokak hem de salon stilini kucaklıyor. Sıra dışı ve zamansız bir güzellik sunan eldivenleri yüzüklerle katmanlı hale getirmek de bir diğer tamamlayıcı trend. Sonbahar-Kış 2023-24 koleksiyonunu broşlar canlandırıyor. Cinsiyet ayrımı gözetmeyen trend hem kadın hem de erkek kıyafetleri üzerinde dikkat çekecek.

2022’de boy gösteren inci devrimi bu sezonda gelinliklerden gözlüklere, küpelerden elbiselere ve diğer takılara kadar sayısız koleksiyonda boy göstererek, trend konusundaki iddiasını ortaya koydu. İktidar sahibi insanlarla ilişkilendirilen, cesur ama bir o kadar da yumuşak inciler, genel görünüme mükemmel bir kadınsılık sunmaya devam edecek.

Broşun Canlanışı

Sonbahar-kış 2023-24 koleksiyonunu broşlar canlandırıyor. Cinsiyet ayrımı gözetmeyen trend hem kadın hem de erkek kıyafetleri üzerinde dikkat çekecek. Son zamanlarda kırmızı halılarda sıkça boy gösteren broşlar, bu sene büyüklüğü ile son derece etkili. Ve yalnızca yakaya değil, canınızın istediği herhangi bir yere takabilirsiniz; çantada, eşarpta, etek üzerinde, manşet bölümünde ya da omuzda.

Göbeği Hareketlendiren Takılar

Bu yıl, vücut takılarına bir güncelleme geldi ve her şekil ve formdaki takılar vücudu sarmalamaya başladı. Retro havasıyla ince zincirler ve inciler 2000’lerden farklı olarak sadece göbek bölgesini sarmıyor. Dağınık bir görüntü sergileyerek üst bölgeyi hakimiyetine alıyor.

Yığılmış Yüzükler

Dev markaların moda haftalarında ve şovlarında da referans verdiği üzere sezon gösterişli, havalı ve yaratıcı bir trende sahip. Elleri tabiri caizse vitrine dönüştüren bu trend de sezonun diğer takı trendlerinden arda kalmayarak abartıyı ön plana çıkarıyor.

Tüm parmaklara takılan yüzüklerin büyüklüğü ve farklı formları konuyu trende dönüştüren unsur.

Etiketler:
admin

admin

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio