Küçük evi geniş göstermenin püf noktaları!

Merjam Yazar: Merjam 2 Mayıs 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Küçük evler her zaman daha sıcak ve samimi bir ortam sağlar. Ancak küçük evlerde bir süre sonra sıkılma ve eşyaları sığdıramama duygusu hâkim olabilir. Şimdi sizlere Küçük evi geniş göstermenin püf noktalarını paylaşacağız. İşte detaylar…

Küçük evi geniş göstermenin püf noktaları!

Küçük odalı evler ne kadar samimi ve şirin gözükse de bazen duvarlar üstümüze geliyormuş gibi hissederiz. Odalarınızı daha ferah gösterebilecek bu yollar kesinlikle işinize yarayacak.

Çok amaçlı mobilyaları tercih edin

Odanız eğer küçükse daha ferah bir ortam yaratabilmek için bazı fedakarlıklar yapmanız gerekebilir. Fazla sayıda mobilyanız varsa hepsinden kurtulun. Ve mobilyalarınızı çok amaçlı kullanmak üzere seçin. Örneğin üstü açılabilir rahat bir tabureyi hem oturak, hem sehpa hem de küçük bir dolap olarak kullanabilirsiniz.

Büyük mobilyalarınızı arkalara alın

Büyük ve hantal mobilyalarınızı odanın girişinden uzağa taşıyın. Odanın arka taraflarına doğru, duvarlara yakın bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Geri kalan küçük eşyaları ise alana dengeli bir şekilde dağıtabilirsiniz. Böylece odaya girdiğinizde eşyalar üzerinize geliyor gibi hissetmezsiniz.

Uyumlu hale getirebilecek bir boya kullanın

Evi boyarken mobilyaların görsel kalabalığını giderebilmek için evi mobilyalarınızın renginde boyayabilirsiniz. Aynı zamanda bunu radyatörler havalandırmalar gibi gözünüze batan yerlerde de kullanabilirsiniz.

Çok büyük veya karışık duvar tabloları seçmeyin

Büyük boy tablolar ne kadar güzel gözükse de küçük bir oda içerisinde daraltıcı bir hal alabilir. Gözünüzü yormayan ve standart boylardaki tabloları tercih edebilirsiniz.

Etrafı temiz ve sade tutun

Odaları süs eşyalarıyla ve sevdiğimiz aksesuarlarla süslemek her zaman eğlencelidir. Ancak bu eşyalarınızın birazını kaldırıp toplarsanız daha havadar bir oda elde edebilirsiniz.

Sade perdeler seçin

Yerlere kadar uzanan perdeler güzel durabilir ancak yine de mobilyalarla beraber odada fazla kalabalık bir atmosfer yaratabilirler. Perde ve halı seçimlerinizi yaparken bunları da aklınızın kenarında bulundurun. Tekstil ürünlerini basit ve sade tutmak odanıza ferah bir görünüm verecektir.

Birkaç ayna sizin için iyi olabilir

Odalara ayna döşemek klostrofobisi olan insanlar için yaygın bir öneridir. Odaları hem daha aydınlık hem de daha büyük gösterecektir.

Kaynak HT Hayat

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio