Kraliçe’nin Mücevherleri sergileniyor

Merjam Yazar: Merjam 28 Temmuz 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, Buckingham Sarayı'ndaki bir sergiyle Platinum Jübile kutlamalarını sürdürüyor. Kraliçe'nin Mücevherleri sarayda sergileniyor. İşte detaylar…

Kraliçe’nin Mücevherleri sergileniyor

‘Platinum Jubilee: The Queen’s Accession’ 2019’dan beri ilk kez Buckingham Sarayı’ndaki Devlet Odalarının yıllık yaz açılışının bir parçası olarak ziyaret edilebilecek ve Kraliçe’nin elmas kaplı taçlar, bilezikler, kolyeler ve küpeler gibi kişisel mücevherlerini içeren özel bir sergi.

Sergi, Kraliçe’nin Şubat 1952’de tahta çıkışına ışık tutuyor ve Wilding’in Royal Collection’daki orijinal el yapımı baskılarını, Majestelerinin en çok tanınan mücevherlerinden biri olan Diamond Diadem de dahil olmak üzere her fotoğrafta Majestelerinin giydiği mücevherlerle ilk kez bir araya getiriyor.

Wildling’in çarpıcı ve zarif fotoğrafları, 1953’ten 1971’e kadar posta pullarında Kraliçe’nin imajının yanı sıra madeni para, banknot, posta pulu ve Coronation hediyelik eşyalarında kullanılan imajın temeli olarak kullanıldı. Kraliçe’nin resmi de her İngiliz büyükelçiliğinde sergilendi ve Diamond Diadem tacının dünya çapında milyonlarca insan tarafından anında tanınmasını sağladı.

Sergide ayrıca, Kraliçe Mary’nin büyükannesi Cambridge Düşesi’ne ait olan dokuz zümrütten oluşan Delhi Durbar kolyenin yanı sıra, şimdiye kadar bulunan en büyük elmas olan Cullinan elmastan kesilmiş 8,8 karatlık bir elmas kolye de yer alıyor. Kolye, 1911’de Delhi Durbar için yaratılan bir mücevher takımının parçası olarak Kraliçe Mary için yapıldı. Majesteleri Kraliçe, kolyeyi 1953’te devraldı ve 1956’da Dorothy Wilding için oturan bir portrede giydi.

1952’den kalma ikonik portreler ve mücevherler, Kraliçe’nin Gümüş, Altın, Pırlanta ve Platin Jübilelerini kutlamak için görevlendirilen resmi fotoğraflarının yanı sıra Prenses Elizabeth’in ebeveynleri Kral George VI ve Kraliçe Elizabeth’in 1937’deki taç giyme töreninde giydiği krem ve altın süslemeli taç giyme elbisesi ile birlikte sergileniyor.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio