Kraliçe Elizabeth’in stiliyle ilgili bilinmesi gerekenler!

Merjam Yazar: Merjam 9 Eylül 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Kraliçe Elizabeth, hayatını kaybetti. Birçok konuyla gündeme gelen Kraliçe’yi biz stiliyle konuşmak istiyoruz. Kraliçe Elizabeth'in stiliyle ilgili bilinmesi gerekenleri sizler için kaleme aldık.

Kraliçe Elizabeth’in stiliyle ilgili bilinmesi gerekenler!

8 Eylül 2022’deki ölümüne kadar, İngiltere’nin en uzun tahtta kalan hükümdarıydı ve görev yaptığı uzun süre boyunca, spot ışığında tüm bir hayatı yönetebileceğini kanıtladı. Kusursuz moda anlayışı ve corgi köpekleriyle manşetlerde yer aldı. Ama bir gardırobun kraliçeye uygun olması için ne gerekiyordu? Görünüşe göre bir sürü kural. Aşağıda, Kraliçe’nin gardırobuyla ilgili 11 ilginç bilgiyi sıralayacağız.

Sadece bir tane pantolonlu fotoğrafı var

Kraliçe’nin pantolonla fotoğraflandığı tek zaman, 1970’de Kanada Kraliyet Turu sırasında, genç bir terzinin görünümünü güncellemek için ona mat ipek bir pantolon takım hazırladığındaydı. Görünüşe göre asla buna bağlı kalmadı ve kraliyetin halk içinde pantolon giydiği tek an oldu.

Her kıyafete uygun bir şemsiye olmazsa olmaz

Hayır, şaka yapmıyoruz. Kraliçenin o günki kıyafeti ne olursa olsun ona uygun renkte bir şemsiyesi vardı. Kraliçeden ipuçları alın ve biraz daha şemsiyeye yatırım yapın.

El çantası markasını derğiştirmezdi

Majesteleri, tasarımları 1000 doların üzerinde perakende satış yapan ve bir İngiliz markası olan 200’den fazla Launer çantasına sahipti. The Telegraph’a göre en sevdiği modeller, tokalaşmayı kolaylaştıran uzun sapları sayesinde Royale ve Traviata idi.

Şapkası çok geniş olamazdı

Kraliçe’nin en sevdiği şapkacısı olan Rachel Trevor-Morgan’a yüzünü belli etmeyen ve çok uzun olmayan şapkalar yapması söylendi; aksi takdirde o şapkalar arabasından inerken sıkışıp kalabilirdi.

Sadece belirli uzunlukta eldivenleri tercih ederdi

Tam olarak 15 santimetre.

Hermés’in eşarplarından başka kullanmadı

Evet, Kraliçe sadece ipek Hermés eşarpları tercih ederek mükemmel bir zevke sahipti.

Elbiselerinin boyu her zaman dizin altında kalırdı

Kraliçe Elizabeth herhangi bir kazaya hazırlıksız yakalanmak istemediği için elbiselerin boyu da buna uyum sağlardı.

Özel bir gardırop günlüğü vardı

Kraliçe Elizabeth’in kıyafetlerini tekrar etmemesini sağlamak için her türlü çaba gösterildi ve bunun için planlamalar yapıldı.

Gucci hayranıydı

Her zaman bir moda tutkunu olan Kraliçe, renk blokları ve Gucci loafer’lar da dahil olmak üzere bir dizi sokak stili trendini denedi. Burada, her ikisini de görmek mümkün.

Majestelerinin parlak renkler giymesinin gerçek nedeni

Wessex Kontesi’nin gelini Sophie, 90 yaşında Kraliçe belgeselinde ortaya çıkardı. Majesteleri parlak renkler giydi çünkü: “İnsanların ‘Kraliçeyi gördüm’ demesi için öne çıkması gerekiyor. Birileri Kraliçe’nin yanından geçerken şapkasının bir kısmını gördüğünü söylemek ister.” Kraliçe, 19 Mayıs 2018’de kireç yeşili bir palto ve Stewart Parvin elbisesiyle torununun düğününe katıldığında bu parlak kıyafet kuralına bir kez daha bağlı kaldı.

Kraliçe’nin nadiren inci kolyesiz görülmesinin nedeni

Kraliçe’nin boynunda bir ya da iki inci olmadan çok nadiren görülmesinin gerçek nedeni, bir kraliyet ailesi geleneği olmasıydı. The Queen’s Jewels’in yazarı Leslie Field, “İnciler bin yıl öncesine dayanan kuralla Kraliçeler için gelenekseldir – inci takmayan bir Kraliçe hiç olmadı.” dedi. Field’a göre, Kraliçe Elizabeh’in en çok tercih ettiği kolye, aile yadigarı incilerinden yapıldığı bildirilen üç sıralı modeldir. “Annesinin ve büyükannesinin kendisinden önce yaptığı gibi her gün inci takmak istiyor.” Yazar, Kraliçe Elizabeth’in babası Kral George VI tarafından sürdürülen aile geleneğini başlatanın Kraliçe Victoria olduğunu doğruladı. “Kızlarının ve torunlarının her birine her yıl doğum günlerinde bir inci verdi, böylece 18 yaşına geldiklerinde bir kolyeye yetecek kadar incileri olurdu.”

Kaynak: Vogue Türkiye

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio