Kolaylıkla Uygulayabileceğiniz ”4 Adımda Dumanlı Göz Makyajı”

Merjam Yazar: Merjam 10 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Dumanlı göz makyajını çok sevsek bile uğraştırıcı geldiği için çok tercih edemiyoruz özellikle zamanımız kısıtlıysa. Sizlere dumanlı göz makyajını daha da kolaylaştıracak 4 adım sunuyoruz...

Kolaylıkla Uygulayabileceğiniz ”4 Adımda Dumanlı Göz Makyajı”

1. Adım

İlk olarak büyük far fırçası ile göz kapağınızıın ortasına açık tonda simli far uygulayın. Daha sonra fırçadaki fazla farın gitmesi için fırçayı sallayın ve alt kirpiklerinizin dibine sürün.

2. Adım

Siyah göz farı kullanırken fırçayı küçük yuvarlak hareketlerle göz kapağınızın köşesine uygulayın. Bu gözünüzün derinlik kazanmasını sağlar. Daha sobnra gözünüzün köşesine sürdüğünüz farı bütün göz kapağınıza dağıtın. Eğer akşam dışarı çıkacaksanız bu siyahlığı biraz da arttırabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız göz farı renginde de değişiklik yapabilirsiniz.

3. Adım

Gözlerinizi eyeliner ile belirginleştirin. Ancak eyeliner’ın gözükmesini yok edin. Bunun için gözünüzün dış köşesinden başlayarak kirpik diplerinize uygulayın. Ancak gözünüzün iç köşesine uygularken çok yoğun sürmeyin. Daha sonra sürdüğünüz eyeliner’ı fırça ile dağıtın. Bu uygulamayı alt kirpik diplerinize de uygulayabilirsiniz.

4. Adım

Son olarak maskara uygulayın ve bu dumanlı göz makyajını hem gece hem gündüz kullanın.

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio