Kırılan far paleti veya pudranızı atmayın, tamir edin!

Merjam Yazar: Merjam 6 Ocak 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Heyecan ve hevesle aldığınız yeni far veya pudra paletiniz kazaya kurban gidip paramparça bir hal alabilir. Hemen atmayı tercih etmeyin çünkü vereceğimiz birkaç tüyo ile tamir etmeniz mümkün. İşte detaylar…

Kırılan far paleti veya pudranızı atmayın, tamir edin!

Ani bir hareket ve bitti! Favori far paletiniz artık paramparça. Dürüst olalım, başımıza oldukça fazla gelen bu sorun günümüzün geri kalanında olan enerjimizi çok etkiliyor. Peki, favori paletlerinizi ve pudralarınızı kırıldığı için çöpe atmadan nasıl tamir edebilirsiniz? Cevap çok basit; alkol içeren herhangi bir ürün!

Alkollü ürün ile kırılan toz paletinizi tamir ederken gerekli olan şeyler; %70 oranında alkol, kaşık, peçete ve kaşık. İlk olarak, kırılmış toz paletinizi küçük kırıntılar haline gelene kadar öğütün. Öğütme işlemi sırasında çok toz olacağı için yere poşet sermeyi unutmayın.

1-1.5 yemek kaşığı alkol ekleyin. Ezilmiş tozun içine alkol ekledikten sonra iyice karıştırın. Pudra veya farınızın tozunun yapısını bozmamak için tozu alkole boğmamanız önemli. Macuna yakın bir kıvam elde ettiğinizde karıştırmayı bırakabilirsiniz. Keskin olmayan bir aletle tozun yüzeyini düzeltin, üzerinde topak kalmamasına dikkat edin. Yerine sabitlemek için ise düz bir aletle hafif bir şekilde bastırmanız yeterli.

Kaynak: Instyle

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio