Kalıcı ojeyi çıkartmanın püf noktası!

Merjam Yazar: Merjam 5 Temmuz 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Son yıllarda popülerliği artan kalıcı ojeler özellikle yaz mevsiminde kadınlara kolaylık sağlıyor. Oje sürme derdinden kurtulmak isteyen kadınlar kalıcı oje sayesinde daha bakımlı durabiliyor. Peki, kalıcı ojeyi çıkartmak istersek ne yapmalıyız? Kalıcı ojeyi çıkartmanın püf noktası nedir?

Kalıcı ojeyi çıkartmanın püf noktası!

Yoğun geçen bir günün ardından tırnaklara oje sürmek keyifli olabilir. Ancak oje, bazı kadınların için vazgeçilmez iken, bazıları için de biraz zahmetli gibi görünebilir. Bunun için kalıcı oje uygulanabiliyor. Ancak evde kalıcı oje çıkarmak pek de kolay değil. Peki, kalıcı oje nasıl çıkarılır? İşte konuyla ilgili detaylar.

Özel malzemelerden üretilen kalıcı oje, 2-3 hafta boyunca kullanılabiliyor. Kalıcı oje uygulamasında özel bir cihazla oje tırnak üzerine yapıştırılır ve kuruması sağlanır.

Evde kalıcı oje çıkartmak mümkün mü?  

Diğer ojelerden farklı bir formüle sahip olan kalıcı oje, uygulama sırasında farklı işlemlerden geçer ve bu yüzden aseton ile çıkarılamaz. Bu nedenle ilk olarak tırnaklarınızdaki ojeyi hafifçe ve nazikçe törpüleyin.

Daha sonra tırnaklarınıza olacak şekilde pamukları kesin.

Asetonu bu pamuklara damlatıp tırnaklarınızın üzerine yerleştirin ve alüminyum folyoyla sarın. 25-230 dakika kadar bekletin.

Ardından folyoları açınca tırnaklarınızı tekrar törpüleyin.

Son olarak tırnak ve tırnak etlerini beslemek için nemlendirici krem uygulayın.

Kaynak: Hürriyet

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio