Japon esintisi: Toga Archıves X H&M

Merjam Yazar: Merjam 22 Temmuz 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sonbahar- kış kıyafetlerimizde Japon moda esintisine hazırlıklı olalım. H&M, Japon Kült Markası Toga İle Arşiv Klasiklerinden Doğan Bir Karışım İle Yaptığı İş Birliğini duyurmuştu. Koleksiyon Eylül ayının başında raflarda yerini almaya hazırlanıyor.

Japon esintisi: Toga Archıves X H&M

TOGA ARCHIVES x H&M koleksiyonunda neler mi var? Birlikte göz atalım. Tipik günlük kıyafetlerinizi düşünün. Bunları alışılmadık materyallerle karıştırıp “olmaması” gereken bir yerine göz kamaştırıcı boncuklar ekleyin ve ten göstermek istediğiniz yerlere kesikler atın. Bu size biraz aşırı gelebilir ama kesinlikle heyecan verici olacaktır. Her giysinin belli durumlara nasıl uyum sağlama gücüne sahip olduğunu keşfettiğinizde, tasarımın ne kadar bilinçli olduğunu fark edeceksiniz.

H&M, Tokyo merkezli lüks marka Toga ile benzersiz iş birliğini paylaşmaktan mutluluk duyar. Marka, 1997 yılında Yasuko Furuta tarafından kuruldu. Yasuko Furuta, markasını duygularını alışılmadık şekillerde keşfeden eğlenceli ama havalı parçalar üzerine inşa etti ve bu koleksiyon onun için, geleceğin standartları olacak yeni fikirleri keşfetmek için bir yol. Toga’nın favorileri – hibrit trençkotlar, çizgili gömlekler, plise etekler, modern kesimli terzilik işi elbiseler – hepsi Toga Archives x H&M koleksiyonunda. Kadın koleksiyonunda, lacivert, gri ve siyah klasik terzilik işleri ile boncuk süslemeli cepler ve ipek eşarp gibi eksantrik detayların yanı sıra, koyu çiçek ve şemsiye baskılı elbiseler ve etekler, geometrik trikolarla birleşiyor. Erkek koleksiyonunda ise göz alıcı eşarp baskıları, çift taraflı bomber ceketler, ev kıyafetleri, trençkot ve yeniden işlenmiş kazak ve gömleklerin üzerinde ortaya çıkıyor.

“Değişimden korkmayan insanlar için kıyafetler yapmak istiyordum”

“Moda, ilgi alanlarınızı hemen ve sözsüz olarak ifade etmenin harika bir yolu. İlgilendiğiniz sanat eseri, sevdiğiniz müzik veya kitaplar hakkında sohbetten etmekten çok daha etkili. Toga’yı ilk lanse ettiğimde, merakla dolu ve değişimden korkmayan insanlar için kıyafetler yapmak istiyordum. H&M için hazırlanan bu koleksiyonla, daha geniş bir kitlenin Toga tasarımlarını keşfedip keyfini çıkarabileceği için heyecanlıyım.” diyor Yasuko Furuta Toga’nın Kurucusu ve Kreatif Direktörü.

“Yasuko Furuta’ya her zaman hayran olduk”

“H&M’de, kıyafetlerine çok güçlü bir kişilik duygusu aşıladığı için Yasuko Furuta’ya her zaman hayran olduk. Giymesi de kolay olan avangard bir görünüm yaratmanın getirdiği zorluklardan hoşlanıyor. Toga arşivindeki tasarımlardan ilham alarak, kendisi ve ekibiyle vakit geçirmek çok keyifliydi. Dünyanın her yerindeki müşterilerin bu eğlenceli ve havalı parçaları, özellikle de Toga imzalı kesimleri nasıl giyeceklerini görmek için sabırsızlanıyorum.” diyor Ann-Sofie Johansson, H&M Kreatif Direktörü.

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio