İlişkide bu hatalardan kaçının!

Merjam Yazar: Merjam 22 Ekim 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

İlişkinin ilk başlarında fark etmeden hata yapıyor olabilirisiniz! Uzmanlar, ilişkilerde kaçınmak gereken davranışları sıraladı…

İlişkide bu hatalardan kaçının!

‘Gerçek aşkı’nızı ararken bir sürü insanla tanışacak ve bir partnerde ne aradığınızı daha iyi anlayacaksınız. Ama nedense her ilişkiniz çok kısa sürüyor veya başlamadan bitiyor. 12 ilişki uzmanı, ilişkinin başında yapılan en büyük hataları sıraladı.

Beklentilerden uzak durun

Kafanızda yarattığınız profilde birini hemen bulamayabilirsiniz. Her tanıştığınız kişi için aynı beklentileri taşımayın veya istediğiniz kişi olmasını beklemeyin.

Mesajsız ilişki

Eğer bir mektup arkadaşı aramıyorsanız sık sık mesaj atmayı bırakın. Devamlı sorgulamak ve bilgi almaya çalışmak, karşınızdaki bireyi sıkabilir. Mesaj atmak yerine yüz yüze görüşmeyi önceliğiniz haline getirin.

Standartları kenara bırakın

Hayalinizdeki partnerin iyi görünümlü, kibar, cömert vb. özellikler taşımasını isteyebilirsiniz. Bunlar gayet normal. Ama hiç kimsenin yüzde yüz mükemmel olmasını beklemeyin. Standartlarınızı gerçekçi bir seviyeye indirin.

Karşı tarafın ilgisi, sanki herkes sizi istiyormuş gibi düşünmeye itebilir. Bu yanılgıdan kurtulun. Partnerinize onu özel hissettiren jestlerde bulunun.

Önce siz arayın!

Artık ilk adımı karşı tarafın atmasını beklemeyin. Eğer o kişiyle ilgileniyorsanız bunu sergilemenizde hiçbir sakınca yok. Kendinize güvenin ve ilk adımı atmaktan çekinmeyin.

Talepleri gözden geçirin

Bir ilişkinin başında yapabileceğiniz en büyük hatalardan biri ya çok muhtaç görünmek ya da kontrolcü olmaktır. Daha en baştan taleplerinizi birbir sıralamayın. Bazen akışına bırakmak ilişkinizin dinamiklerine daha iyi gelecektir.

Kaynak: NTV

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio