İkinci el kıyafet modası! Kıyafetlerini satmak isteyenler için ipuçları…

Merjam Yazar: Merjam 23 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Son zamanların yükselen trendi ikinci el alışveriş oldu. Bunlar ister lüks kıyafet olsun ister minimal bir ev eşyası. Dolabınızda fazlalık olan yer kaplayan eşyaları satarak bunu aynı zamanda kazanca çevirmeyi düşünüyorsanız sizler için önerilerimiz...

İkinci el kıyafet modası! Kıyafetlerini satmak isteyenler için ipuçları…

SATMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN

Mevsim geçişlerinde çoğu kişi yeni kıyafet arayışına giriyor. Kışlık kıyafetlerinizi yaza girerken, yazlıklarını da kışa girerken indirimli fiyata satabilir, pek çok kıyafetinizi elden çıkarabilirsiniz.

TEMİZLİK ŞART

Kıyafetlerinizi satmadan önce yıkayın, gerekirse ütüleyin. Değerini ve albenisi artırmak için daha güzel görünmelerini sağlayın. İlk izlenim her zaman önemlidir.

KATEGORİLERE AYIRIN

Çok fazla kıyafetiniz olduğunda hangisini satacağınızı karar vermekte zorlanabilirsiniz. Eğer kıyafetlerinizi kategorilere ayırırsanız işiniz kolaylaşacaktır. Bu sayede en çok ne tür ürünlerin daha çok satıldığını da tespit edebilirsiniz.

RESMİNİ ÇEKİN

Kıyafetlerinize online olarak satışa çıkarırken elbette resim paylaşmanız gerekiyor. Her kıyafeti farklı açılardan ve iyi bir ışıkta çekmeye çalışın. Bu sayede kıyafetin gerçekte nasıl göründüğünü daha iyi anlayabilirsiniz.

AÇIKLAMA YAZIN

Resimlerini çektiğiniz kıyafetlerin altına kısa açıklamalar eklemeyi unutmayın. Nasıl yıkanması gerektiği, kumaş türü gibi detaylar satışınızı kolaylaştırabilir.

HIZLI TESLİMAT

Kıyafetlerinizi biri satın aldığı anda hızlı davranın ve kargoya verin. Kıyafetin güvenli bir şekilde ulaşması için paketlemeye dikkat edin.

Kaynak: N-Life

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio