Hailey Bieber’ın cilt bakım uzmanı anlatıyor: Bunları deneyin

Merjam Yazar: Merjam 27 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Hailey Bieber’ın cilt bakım uzmanı anlatıyor: Bunları deneyin

Hailey Bieber’ın cildi muhteşem bir şekilde sağlıklı ve canlı gözüküyor. Ünlü yıldızın bunu işini en iyi bilen bir cilt bakımı uzmanına borçlu olduğunu hepimiz tahmin edebiliyoruz. Hailey Bieber’ın cilt bakımı uzmanı Emma Goodman’ın önerilerine göz atalım…

Emma Goodman şifa ritüellerinden neredeyse 19 yıldır faydalanıyor ve bunu yaptığı işe de yansıtıyor. Estetisyen olarak başladığı kariyerinin belli bir noktasında sağlık sorunları yaşadığını ve başvurduğu doktorlardan onu tatmin eden cevaplar alamadığı için şifa ve enerji tekniklerini denemeye karar verdiğini belirten Goodman bu süreçte, hamileyken, eşini trajik bir trafik kazasında kaybetmiş. Ölümle yaşam arasında ince bir çizgide kendini toplamaya çalışan Emma, günlük rutinine yavaş yavaş şifa terapilerini, nefes egzersizlerini ve enerji temizleme seanslarını eklemeye başlamış. Daha sonra tüm bu pratiklerini cilt bakımı rutinine dahil etmiş.

Emma Goodman, merkezinde kapısından giren herkesin enerjisini temizleyerek yükseltmeyi amaçlıyor. Bunu sinir sisteminizi gevşetecek infrared matlar, çakralarınızı düzenleyecek reiki teknikleri ve cildinize ihtiyacı olan oksijeni sağlayacak oksijen maskeleri sayesinde gerçekleştiren cilt bakım uzmanı aynı zamanda zihninizi rahatlatmanız için meditasyonu da bakım rutininizin içine dahil ediyor.

“Bu ürünleri suratınıza sürmekten çok daha fazlası. İnsanlar günlük yaşamlarında yüksek dozda strese maruz kalıyor. Enerjilerinin bir şekilde temizlenmesi lazım ki hem fiziksel hem de mental olarak daha iyi hissedip, iyi görünebilsinler. Yaptığım her ritüel o kişiye özel, tamamen onunla alakalı. Ne hissediyor, neye ihtiyacı var, benim için önemli olan sorular bunlar. Nasıl bir yol izleyeceğime bu soruların cevaplarını göz önünde bulundurarak karar veriyorum.”

Emma Goodman enerji terapili bakım rutinini evde nasıl uygulayabileceğinize dair ipuçları da veriyor:

Önce Bir Niyet Belirleyin

“Nasıl terapistiniz hayatınızda bir manifestoya sahip olmanız gerektiğini söylüyorsa aynı şeyin cildiniz için de gerekli olduğuna inanıyorum. Cilt bakımına başlamadan önce bir niyetinizin olması çok önemli. Tüm hücreleriniz bunu hissedecek, inanın. Sabah ya da gece rutininiz olsun, hiç fark etmez, bunu aceleye getirmeyin. Banyonunuzda bir mum yakabilirsiniz. Dilerseniz nasıl görünmek istediğinizle ilgili hissettiğiniz şeyleri yazıp aynanıza asabilirsiniz. Böylece cilt bakımınızı yaparken tekrar tekrar okuma şansınız olur.”

Cilt Bakım Rutininizi Aceleye Getirmeyin

“Birçok insan yatağa girmeden üç dakika önce aceleyle yüzünü yıkayıveriyor ve buna cilt bakımı diyor. Yanlış.  Yüzünüzü sakince yıkamak, güzel bir tonik uygulamak, acele etmeyip cildinize biraz masaj yapmak kendinize verdiğiniz değerin bir göstergesi aslında. Cildinizin de ruhunuzun da buna ihtiyacı var.”

Gül Yağı Kullanmayı Deneyin

“Rose kuvars kristali nasıl kalp çakrasını temsil ediyorsa gül yağı da öz sevgiyi temsil eden bir yağdır. Sabahları bacaklarınıza ve kollarınıza kuru bir fırçayla uygulamayı deneyin. Bunu yaparken güzel şeyler düşünün ve mümkünse bunu bir ritüel haline getirin.”

Devam Edin

“Bir hafta kendinize böyle bakıp daha sonra yaptığınız her şeyi rafa kaldırmayın. Fiziksel ve mental sonuçları görmek için en az bir ay rutininize bu şekilde devam edin. Devamlılık her şey demektir.”

Kaynak: Instyle

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio