Güneş yanığına doğal çözüm

Merjam Yazar: Merjam 26 Haziran 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Güneşin tadını çıkarırken cildinizde meydana gelecek cilt problemlerine karşı hazırlıklı olmalısınız. Güneş yanığına doğal çözüm ne olabilir? Sizler için kaleme aldık.

Güneş yanığına doğal çözüm

Yaz sezonu geldiğine göre kendinizi serin sulara atıp güneşin tadını çıkarma zamanı geldi. Elbette güneşin cildinizde bıraktığı tahribatı da göz önünde bulundurmalısınız.

Fazla güneş cilde zarar veriyor

Bilinçsiz bir şekilde güneşlenme ve cildin güneşe fazla maruz kalması sonucu, bazı cilt problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunların en başında güneş yanığı geliyor.

Güneş yanığı riski

Güneş ışınlarına (UV) maruz kalmaktan dolayı cilt yüzeyinde iltihaplanma yani güneş yanığı oluşabilir. Ciltte kızarmış gibi bir görünüme neden olan güneş yanığı, koyu lekelerin oluşmasına ve cilt kırışıklarının artmasına sebep oluyor.

Çözümü Tiktok’ta

Son dönemin en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok’ta güneş yanığının tedavisi için oldukça doğal bir çözüm öne sürüldü.

Kuzey Afrika’da eski zamanlardan beri kullanılan ve çoğumuzun evini süsleyen ‘aloe vera’ güzellik gurularına göre güneş yanığının en iyi çözümü.

Jel formundaki cilt bakım ürünlerinin sağladığı nemlendirici etkiyi ikiye katlayan aloe vera, aynı zamanda binlerce yıldır tıpta kullanılan bir bitki.

Günümüzde cilt bakım rutininde sıkça tercih edilen aloe veranın içindeki jeli direkt olarak buzdolabında saklayarak serum veya nemlendirici maske olarak kullanabilirsiniz.

Nasıl uygulanır?

TikTok’ta aleo vera’yı güneş yanığı tedavisinde kullananlar, aloe veranın içindeki jeli çıkararak direkt olarak ciltlerine uygulamayı tercih ediyor.

Biraz bekleterek bitkinin cilde daha iyi nüfuz etmesini sağlayabilir, sonrasında soyarak rutini tamamlayabilirsiniz.

Her ne kadar aloe vera cildiniz için çok yararlı bir bitki olsa da işe önlem alarak başlamanızı öneriyoruz. Cildi güneşin zararlı ışınlarından korumak için güneş kremini mutlaka sürmeli ve gün içinde yenilemelisiniz.

Kaynak: NTV

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio