Feribot yakınlığında en popüler 6 Yunan adası

Merjam Yazar: Merjam 23 Mayıs 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Feribot mesafesinde en güzel 6 Yunan adasını sizler için derledik. Tatil rotalarınıza not etmeyi unutmayın!

Feribot yakınlığında en popüler 6 Yunan adası

Türkiye’den feribotla gidebileceğiniz popüler Yunan adalarını derledik.

Sakız Adası

Sakız Adası
Çeşme'nin karşısında bulunan Sakız Adası, adından da anlaşıldığı gibi sakız ağaçlarıyla ünlü bir ada. Bakir doğası, tertemiz havası ve muhteşem plajlarıyla ziyaretçilerini mutlu eden adada Orta Çağ köyleri olan ve mimarileriyle büyüleyen Pyrgi ve Mesta köylerini de ziyaret edebilirsiniz. Sakız Adası'na Çeşme'den kalkan feribotlarla ulaşabilirsiniz.


Samos Adası

Samos Adası
Turkuaz renkli sahilleri, yemyeşil doğası ve tarihi güzellikleri ile en sevilen Yunan adalarından olan Samos, Kuşadası'nın karşısında yer alıyor. Daha çok Avrupalı turistlerin yoğun olduğu adada harika plajlarda doya doya yüzebilir, keyifli bir yaz tatili geçirebilirsiniz. Buraya gelmişken ayrıca Samos'un şirin köyleri olan Pythagorion, Kokkari ve Manolates'i de ziyaret edebilirsiniz. Samos Adası'na Kuşadası'ndan kalkan feribotlarla ulaşmak mümkün.


Midilli Adası

Midilli Adası
Yemyeşil ormanları, geniş limanları, hareketli sahilleri ve eğlenceli akşamlarıyla adından sıkça söz ettiren Midilli, Ayvalık'a yakın bir konumda yer alıyor. Ayvalık'tan hareket eden feribotlarla ulaşabileceğiniz Midilli'de deniz keyfi yapabilir; Sigri, Molivos, Kalloni ve Petra gibi tarih ve doğal güzelliklerle iç içe olan kasabaları ziyaret edebilirsiniz.


Kos Adası

Kos Adası
Güzeller güzeli Bodrum'un karşısında yer alan Kos, İstanköy olarak da biliniyor. Turgutreis'ten hareket eden feribotlarla ulaşılabilen Kos Adası, eşsiz plajları, doğa harikası güzellikleri ve hareketli sokaklarıyla ziyaretçilerini her anlamda memnun ediyor. Hipokrat'ın altında ders verdiği düşünülen Hipokrat Ağacı ise adanın simgesi durumunda. Kos'a gelmişken tekne turlarıyla farklı Yunan adalarını da görebilirsiniz.


Meis Adası

Meis Adası
Rengarenk evlerin denizle buluştuğu, yeşil ve mavinin muhteşem ikili oluşturduğu Meis Adası, Kaş'ın karşısında yer alıyor. Çok küçük bir ada olan Meis'te Mavi Mağara'ya uğrayabilir ve turkuaz renkli denize girebilir, sahildeki restoranlarda leziz deniz ürünlerini deneyebilir ve renkli evlerin süslediği sokaklarda yürüyüş yapabilirsiniz.


Rodos Adası

Rodos Adası
Marmaris'in gözde beldesi Bozburun'a çok yakın konumda yer alan Rodos Adası, Orta Çağ ruhunu yaşatan mimarisi, birbirinden güzel plajları ve doğal güzellikleriyle her göreni kendine hayran bırakıyor. Rodos'ta St.Jonh şövalyeleri tarafından inşa edilen Eski Kent bölgesini ve adanın en popüler plajı olan Kavisli Plajı'nı ziyaret edebilirsiniz. Kaynak: ALEM


Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio