En Etkileyici Ruhunuza İyi Gelen Kokular…

Merve Sarı Yazar: Merve Sarı 17 Mayıs 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Stresli ve biraz dinlenmeye ihtiyaç duyduğunuz anlarda kokusuyla sakinleşebileceğiniz ve ruh halinize iyi gelebilen kokuları sizin için derledik..

En Etkileyici Ruhunuza İyi Gelen Kokular…

Lavanta

Kuşkuşuz rahatlatıcı ve ruh halinize iyi gelen kokular arasında ilk sırayı lavanta alıyor. Rahatlatıcı özelliğiyle bilinen lavanta kokusu öyle ki uyumadan önce yastık üstüne dahi sprey olarak sıkılıyor ve uykuya dalmayı kolaylaştırıyor.

Bergamot

Özellikle beragmotun esansiyel yağı ile yapılan aromaterapi seansları stresi azaltmaya yardımcı oluyor. Bunun dışında serotonin hormonu salgılayarak anksiyete ve tedirginlik durumlarını azaltmayı sağlıyor

Papatya

Özellikle geceleri yatmadan önce çayının içildiğinizi bildiğimiz papatyanın kokusu da odaklanmayı sağlamak ve sakinleşmek konusunda oldukça yardımcı bir bitki. Bunun dışında baş ağrınızı da hafifleterek daha iyi bir ruh haline kavuşmanızı sağlayabilir.

Ylnag Ylang

Ylang Ylang uçucu yağı, özellikle uykusuzluk ve gerginlik gibi durumlara iyi geliyor. Bunun dışında sakinleştirici bir özelliği de bulunan Ylang Ylang uçucu yağı, anavatanı Güney Pasifik olan Ylang Ylang ağacından elde ediliyor.

Yasemin

Birçok parfümün ana notalarından biri olan yasemin çiçeği, güzel kokusuyla herkes tarafından biliniyor. Ruh halinize iyi gelmesi ve dingin bir ruh hali sağlaması ise bir diğer özelliği. Kaygı bozukluğu ve melankoliye iyi gelmesi ise yine psikolojik açıdan sağladığı iyi etkilerden bazıları.

Mür

Menşei ülkesi Hindistan olan Mür, Myrrha ağacıın reçinesinden elde ediliyor. Sakinleştirici bir etkisinin olmasının ötesinde enerjinizi de yükseltmeye yardımcı olmasıyla biliniyor. Uyumlu olduğu diğer yağlar ile kullanılarak meditasyon sırasında da kullanılabilir.

Adaçayı

En meşhur tütsülerden biri olan adaçayı bitkisi, stresi azaltması ve kokusuyla iyi bir enerji yaymasıyla biliniyor. Bununla birlikte birçok insan stresten uzaklaşmak ve sakinleşmek amacıyla çayını da tüketmek.

Biberiye

Keskin ve sert kokusu sayesinde solunum yollarınızı rahatlatan bir etkiye sahip olan biberiye, aynı zamanda kokusuyla uykusuzluğa da iyi geliyor. Aynı zamanda yine keskin kokusu sayesinde odaklanmanızı ve dikkatinizi odaklandığınız şeye vermenizi sağlıyor.

Buhur

Eski zamanlardan beri evlerde ve iç mekanlarda tütsü olarak kullanılan buhur, vücuda rahatlık vermesiyle biliniyor. Özellikle masaj uygulamaları ve meditasyon seansları sırasında çokça tercih edilmesi de rahatlatıcı ve ruh haline iyi gelen bir koku olduğunu gösteriyor.

Merve Sarı

Merve Sarı

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı Ertesi gün ilacı