Çocukları şiddete yönlendiren Huggy Wuggy tehlikesine dikkat!  

Merjam Yazar: Merjam 7 Eylül 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Popüler dijital oyun karakteri olan ve şiddet içeren Huggy Wuggy için uzmanlardan uyarıyor! Daha önce Mavi Balina ve Momo adlı oyunlara karşı ailelere yapılan uyarılar şimdi Huggy Wuggy oyun için yapılıyor. Uzmanlar, çocukların şiddet içeren oyundan uzak tutulması gerektiğinin altını çiziyor. İşte detaylar…

Çocukları şiddete yönlendiren Huggy Wuggy tehlikesine dikkat!  

Son zamanların en popüler digital oyun karakteri Huggy Wuggy, çarşıda pazarda kırtasiyelerde, oyuncakçılarda her yerde karşımıza çıkıyor. Huggy Wuggy ince keskin dişleri olan dev bir mavi oyuncak ve bir korku oyununun karakteri olarak biliniyor. Çocuklar arasında yaygın şekilde oynanmaya başlayan bu oyun, uzmanlara göre tıpkı Mavi Balina ve Momo oyunları gibi içinde şiddet barından ve dikkat edilmesi gereken bir oyun olduğu uzmanlar tarafından kaydediliyor.

Çocuklarda ciddi psikolojik rahatsızlıklara sebep olabilir!

Çocukların bu oyundan uzak tutulması gerektiğini vurgulayan uzmanlara göre oyunun oynanması veya izlenmesi çocuklarda ciddi psikolojik rahatsızlıklara sebep olabilir. Bu ve benzeri oyunlar çocuklarda akustik ses bozukluğu ve kaygı bozukluğu durumlarına yol açabiliyor. Sonrasında stres ve kaygıyla birlikte uykuda bozulma, iştahsızlık, gece altına kaçırma gibi problemlere sebebiyet verebiliyor.

Kaynak: NTV

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio