”Clean Girl” Makyajı Nasıl Yapılır?

Merjam Yazar: Merjam 31 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

TikTok kullanıcıları başka bir güzellik trendi ile karşımızda. Bu seferki trend ise “Clean Girl” makyajı. Işıltılı görünümden sonra, temellere dönülüyor ve bu abartısız görünüm için simler bir kenara bırakılıyor.

”Clean Girl” Makyajı Nasıl Yapılır?

“Clean Girl” trendini ilk olarak Hailey Bieber, Zoe Kravitz ve Lily-Rose Depp gibi önemli isimlerde görmüş olabilirsiniz . Herkesin ünlü isimlere kusursuz bir cilt veren bakımlara erişimi olmasa da, “Clean Girl” görünümüne 4 basit adımda ulaşılabilir!

Bazın Önemi

Nemlendirici, güneş koruyucu ve birkaç damla kapatıcı. Pürüzsüz, porselen gibi bir cildin sırrı, cildinize herhangi bir makyaj uygulamadan önce, sağlam bir cilt bakımı rutinine sahip olmaktır. “Clean Girl” makyajının kraliçesi diyebileceğimiz Hailey Bieber’ın temel rutini, muhteşem bir ışıltı için birkaç damla sıvı aydınlatıcı eklenmiş nemlendiriciyi içeriyor. Ardından bu adımı, beyaz tabaka görünümünü önlemek ve cilt tonunuzu eşitlemek için yüksek SPF renkli bir güneş koruyucu takip etmeli. Fondöteni bir kenara bırakın ve bunun yerine, ince bir örtü için gözlerinizin hemen altına az miktarda kapatıcı uygulayın. Ardından sabitlemek için makyajınızı hafif bir toz pudra ile tamamlayın. Buradaki kilit nokta, nemli bir görüntü yakalayabilmek için pudrayı aşırı kullanmamak.

Kontür ve Vurgu Sanatında Ustalaşın

Yanaklarınızı biraz kontürle öne çıkarın, ancak doğal hatlarınızı vurgulamak için kenarların iyi karıştırılmış şekilde doğal durmasına dikkat edin. Yanaklarınızın doğal çukurlarının nerede olduğunu bulmak için stick şeklindeki krem kontür ürünleri ile denemeler yapabilirsiniz. Zahmetsiz bir güneş bronzluğu elde etmek için yanaklarınıza ve burnunuzun biraz üzerine krem allık sürün. Ürünü karıştırmak için parmak uçlarınızı kullanmayı deneyin, çünkü parmaklarınızdan çıkan ısı ürünü doğrudan ciltte eritecek ve size içeriden yayılan parlak bir renk kazandıracak.

Kaşlarınıza Gereken Özeni Gösterin

Yüzünüzü belirgin kaşlarla çerçevelemek için renkli bir kaş jeli kullanabilirsiniz. Eğer kaşlarınız boşlukluysa bunları doldurmak için ince bir kaş kalemini tercih edebilir ve tek tek saç benzeri çizgiler çizebilirsiniz. Buradaki temel nokta, kaşlarınızın doğal şeklini korumak ve kaşları yukarı doğru kaldırarak biraz daha belirginleştirmek. Şimdi sıra dudaklarda! Dudaklarınızın doğal rengini ortaya çıkarmak için şeffaf renkli bir parlatıcı veya dudak balmı üzerine kullanabilirsiniz.

Son Dokunuşlar

Bella Hadid ve Kaia Gerber gibi süper modellerin podyumda ve dışarıda şık bir topuz kullandığını sıkça görüyoruz. “Clean Girl” görünümü, pürüzsüz ve parlak bir topuz olmadan asla tamamlanmış sayılmaz. Bu nedenle, saç tellerinizi köpükledikten sonra geriye doğru fırçalayın ve yumuşak kıllı bir fırçayla düzleştirin. Topuzunuzu bir klipsle zahmetsizce tutturun veya daha düzenli bir topuz istiyorsanız, saç tokasıyla bağlayın.

Kaynak: Brandlife

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı