Bu hafta not etmeniz gereken etkinlikler

Merjam Yazar: Merjam 1 Temmuz 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Sergi, sinema ve konser kültür sanat dünyasında neler var? Bu hafta sanat etkinliğine katılmak isteyenler için sıralıyoruz.

Bu hafta not etmeniz gereken etkinlikler

Bu hafta ajandanıza not etmeniz gereken etkinlikleri sizler için kaleme aldık.

Ayşenur Şentürk’ün ilk kişisel sergisi

Ayşenur Şentürk’ün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Resim Bölümü’nden mezun olmasının ardından ilk solo sergisi Arayış, 30.07.2022 tarihine kadar Mixer’in proje odasında izlenebilir.

Salt Beyoğlu Açık Sinema programı sürüyor

Salt’ın Perşembe Sineması’nın gösterim programı A Love Unknown [Meçhul Bir Sevgi] (2020) filmiyle devam ediyor. 30 Haziran Perşembe günü saat 19.00’da Salt Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gösterilecek film, New York’ta yaşayan bir yazar ile Singapur’da yıllar önce terk ettiği kızı etrafında gelişen olayları konu alıyor. Bireysel hikâyeler üzerinden hayatın ve varoluşun anlamına dair daha büyük sorulara dokunan John Clang imzalı film, Salt Beyoğlu’ndaki gösterimin ardından 1 Temmuz Cuma’dan 3 Temmuz Pazar gece yarısına kadar saltonline.org’da çevrimiçi erişime açık olacak.

PİLEVNELİ Yalıkavak sanatseverler için kapılarını açıyor

PİLEVNELİ Yalıkavak, 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü kapılarını açarak 15 Eylül 2022 tarihine kadar ziyaretçileri ağırlayacak. PİLEVNELİ Yalıkavak, 1500 metrekare kapalı alan, 5000 metrekare açık alandan oluşan 6,5 dönümlük bir arazi içerisinde yer alıyor. Beş ayrı kota oturan taş evlerin iki kotunda galeri mekânları bulunuyor. Sergilerin gerçekleşeceği alanların yanı sıra Zaaf ziyaretçilerine gastronomi deneyimi de sunuluyor. Alan içerisinde ayrıca PİLEVNELİ bünyesindeki sanatçılarla Türkiye’den markaları bir araya getiren çeşitli özgün ürünlerin ve PİLEVNELİ basımı kitapların satışa sunulacağı bir mağaza bulunuyor.

Louis Tomlinson İstanbul’da sahne almaya hazırlanıyor  

İngiliz-İrlandalı müzik grubu One Direction’ın üyesi Louis Tomlinson solo projesi ile ilk kez Türkiye’de. 2020 yılında ilk solo albümünü yayınlayan ve solo kariyerinde de kendisini kanıtlayan Louis Tomlinson, 30 Haziran 2022 tarihinde ilk kez İstanbul’da KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak.

İş Sanat Kibele Sanat Galerisi’nden; Geçmiş Uzun Sürer

Ressam Yalçın Gökçebağ’ın Geçmiş Uzun Sürer başlıklı sergisi, 23 Temmuz 2022 tarihine kadar devam ediyor. Sergide sanatçının farklı dönemlerine ait eserleri yer alacak. Öğretmenlik yaptığı yıllarda Anadolu yaşamını, insanını ve doğasını gözlemleme imkânı bulan Gökçebağ, tanık olduğu güzellikleri özümseyerek tuvalleri aracılığıyla bizleri büyülü bir yolculuğa çıkarıyor. 60 yılı aşkın sanat hayatı boyunca ürettiği eserlerinde artık kaybolmakta olan kırsal yaşamı, sanatının gücüyle birleştirerek gelecek kuşaklara kültürel bir miras emanet ediyor.

Kaynak: Vogue Türkiye

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio