Aşırıya kaçmadan ”Parlamak”

Merjam Yazar: Merjam 10 Ocak 2023

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Özel günlerde başta olmak üzere tercih edilen payetler kesinlikle çığır açıcı değil! Ama ne çığır açıcı biliyor musunuz? Parıltıyı 'çok fazla' gibi hissetmeden günlük kıyafetlere dahil etmek.

Aşırıya kaçmadan ”Parlamak”

Elbette, payetler uzun zamandır mevsimlik partilerle ilişkilendiriliyor ve ışığı yakaladıklarında tatil süslemelerini taklit ediyorlar. Ancak ışıltılı parçaları eğlenceli bir dokunuş olarak günlük giyime katmanın birçok yolu bulunuyor.

Tell Me Lies’dan Grace van Patten’ı kadrosunda bulunduran ünlü ve editoryal stilist Ryan Young, bunun “beklenmedik ayrılıkları” karıştırmak ve eşleştirmekle ilgili olduğunu söylüyor. Young, “Günlük giyim için gardırobunuzda payetler bulundurmak, yetenek ve kişiliğinizi göstermenin harika bir yoludur” diyor.

Payetleri kullanmanın gerçek sırrı ise bu trendi korkusuzca sahiplenmek! Retrofête ve SER.O.YA’nın kreatif direktörü ve kurucusu Ohad Seroya, “Payetleri yıl boyunca kullanmanın anahtarı, onları güvenle giymektir.” diyor. “Her zaman kişiliğinizi ortaya koyan bir görünüm öneririm – her durum için eğlenceli bir renk patlaması veya ışıltı ekleyebilirsiniz. Kıyafetinizi kristal bir aksesuarla vurgulayın.”

Pullu Etek

Ünlülerin stilisti Emily Sanchez  “Önemli olan payetli bir parçayı çok şık ya da gösterişli bir şeyle eşleştirmemeniz” diyor.

“Bence her şey mevsime bağlı,” diyor Young. “Sonbahar veya kış aylarında doku çatışması şık olabilir. İlkbahar ve yaz içinse kolsuz bir bluz ve askılı topuklu ayakkabılar zahmetsiz ve havalı bir hava yaratacaktır.”

Metalik Ayakkabılar

Sanchez, ışıltılı bir ayakkabıyı kombinlerken bile daha az şık olmayı öneriyor. “Daha rahat hissettiren hacimli bir elbise veya eğlenceli bir ışıltı dokunuşu katabileceğiniz daha ağırbaşlı bir gömlek elbise seçmek en iyisi olabilir.”

Işıltılı Aksesuarlar

Herhangi bir kıyafete aşırıya kaçmadan biraz ışıltı katmak istiyorsanız, aksesuarlar başlamak için harika bir yer olabilir.

Payetli Üst

Günlük bir seçenek için Seroya, ışıltıları kot pantolonlarla eşleştirmeyi öneriyor. “Çabasız ve cool bir görünüm için payetlerinizi her zaman keskin denimlerle stilize etmenizi öneririm.”

Günlük görünümlerinizde payetli pantolonları bir tişört veya düğmeli bluz ve botlarla eşleştirerek dengeleyebilirsiniz.

Gösterişli Ceketler

Young, “İnsanlar her zaman payetli blazer ceketlere yöneliyor ve bu da gösterişli bir şey istediğinizi ama üzerinde hiç düşünmediğinizi ele veriyor,” diyor.

Kaynak: Instyle

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio