4 adımda zamansız bahar şıklığını yakalayın!  

Merjam Yazar: Merjam 20 Mayıs 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Bahar mevsiminde şık olmanın kolay yolunu açıklıyoruz. İşte 4 adımda stil sahibi olmanın püf noktaları.

4 adımda zamansız bahar şıklığını yakalayın!  

Moda dünyasında trendlerin kendini güncelleme konusunda üstün bir başarısı mevcut. Her ne kadar en yeni versiyonlarından haberdar kalmaya çalışsak da, zamansızlık da stil sahibi görünümlere imza atabilmek adına dikkat edilmesi gereken kriterlerden. Mevsim geçişinde kullanılabilen parçaların çeşitliliği artarken, zahmetsiz ve zamana karşı meydan okuyabilecek kombinasyonlar oluşturmanın 4 püf noktasına değiniyoruz.

Kilit parçalara daha çok şans verin

Bol kesim kumaş pantolonlar, tek renk elbiseler, blazer ceketler ya da klasik gömlekler… Ofis görünümlerinden davetlere, farklı ortamlara geçiş yapabilmek için de bu tarz parçaları stilinize dahil ederek şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Üstelik kolay kombinasyonlar oluşturmanın da formülüne bu şekilde ulaşmak mümkün.

Statement aksesuarlara şans verin

Tercih ettiğiniz parçalar ne kadar minimal olursa olsun, tek bir aksesuarla oyunu tersine çevirebilirsiniz. Büyük ve gösterişli küpeler, renkli çantalar ya da güneş gözlükleri, tam da bu amaç için devreye girecek seçenekler arasında.

Doğal tonları tercih edin!

Hem kapsül bir gardırop oluşturabilmenin hem de sürdürülebilir bir yaşama adapte olabilmenin yolu az ama öz parçalar satın almaktan geçiyor. Bu noktada da birbiriyle ya da renkli parçalarla uyum sağlayabilen doğal tonların hakim olduğu seçimler yapmak, zamansız görünümler için de kilit noktada.

Farklı renkleri aynı anda kullanmamaya özen gösterin

Canlı renk ve desenlerin bir arada kullanılması son zamanlarda moda dünyasının en yükselen trendleri arasında. Ancak yine de esas aldığımız konu zamansız şıklık olduğunda birden fazlasına tek görünümde yer vermemeye özen gösterebilirsiniz.

Kaynak: Vogue Türkiye

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio