2020’de en çok hangi uygulamaları indirdik?

Merjam Yazar: Merjam 10 Ağustos 2021

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Pandemi dönemiyle birlikte telefonlarımızla geçirdiğimiz vakit daha da arttı. Geçtiğimiz yıl karantinada, sosyalleşemediğimiz günlerde hangi uygulamaları telefona indirdik? TikTok 2020'nin en çok indirilen uygulaması olurken en çok indirilen ilk 5 uygulama arasında WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger yer alıyor.

2020’de en çok hangi uygulamaları indirdik?

BBC’nin haberine göre, dijital analitik şirketi App Annie, Çin’in video paylaşım uygulaması TikTok’un, 2020’de Facebook Messenger’ın önüne geçerek en çok indirilen uygulama unvanını kazandığını açıkladı.

Donald Trump, ne kadar engel olmak istese de başaramadı

TikTok’un, listede dünyada en çok indirilen ilk 5 uygulamada, Facebook’un sahip olmadığı tek platform olduğuna işaret edildi. Eski ABD Başkanı Donald Trump, 2020’de ülkede yeni TikTok yüklemelerini yasaklamak için başkanlık emri çıkarmıştı.

TikTok’un ulusal güvenlik tehdidi oluşturduğunu savunan Trump yönetimi, Çin’in bu sayede kullanıcı verilerine ulaştığını ileri sürmüştü. Şirket bu iddiaları defalarca yalanlamıştı. ABD Başkanı Joe Biden, ocak ayında göreve gelmesinin ardından Trump’ın söz konusu emrini kaldırmıştı.

Merjam

Merjam

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio