Yılın tasarımcısı Pierpaolo Piccioli seçildi

Merjam Yazar: Merjam 7 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Valentino kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli, 2022 İngiliz Moda Ödülleri'nde En İyi Tasarımcı Ödülü'ne layık görüldü. Pierpaolo Piccioli kimdir? Sizler için kaleme aldık.

Yılın tasarımcısı Pierpaolo Piccioli seçildi

Valentino kreatif direktörü Pierpaolo Piccioli, Royal Albert Hall’da düzenlenen Moda Ödülleri’nde birincilik ödülünü aldı. Yılın Tasarımcısı, 1.000 endüstri figüründen oluşan uluslararası bir jüri tarafından seçildi ve bu yıl diğer adaylar arasında JW Anderson ve Loewe’den Jonathan Anderson; Bottega Veneta’dan Matthieu Blazy ile Prada’da Miuccia Prada vardı.

Pierpaolo Piccioli, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı; 2022 Yılın Tasarımcısı Ödülü. Bunun olmasını sağlayan herkese teşekkürler. Bu zafer, Maison Valentino’da çalışan herkese ait olduğu kadar bana da ait, sadece hepsi beni mümkün olan her şekilde destekledikleri için değil, aynı zamanda tutkuları ve özverileri bana asla tahmin edemeyecekleri kadar ilham verdiği için. Bu zafer bana, gerçekçilik çağında, zor olsa bile gerçekle yüzleşmek istediğimizi ve güzelliğin gücüyle olumlu değişikliklere öncülük etmek istediğimizi hatırlatıyor. Moda ve eksiksiz moda ile, güzelliğin tüm güzelliklerin aynası olabileceği, ayrıcalığa ve yaratıcılığa sıcak bir ortam oluşturma fırsatına sahip olduğumuz bir dünya yaratıyoruz çünkü moda, yaratıcılığa dayalı bir kültürdür. Moda bir dildir, güçlü bir dildir ve böyle bir güç aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirir çünkü yaptığımız işle değerlerimizin bir yansıması ve irademizin bir manifestosudur. Moda aynı zamanda radikal, bilinçli ve politik bir başkaldırı eylemi de olabilir ve bunu seviyorum.”

British Fashion Council’e (İngiliz Moda Konseyi) göre ödül, koleksiyonları “sektör üzerinde kayda değer bir etki yaratarak küresel modanın şeklini belirleyen” İngiliz veya uluslararası bir yaratıcıya veriliyor.

Piccioli bu yıl tamamen pembe 2022 sonbahar koleksiyonuyla dalgalar yarattı ve tasarımcının kendi yarattığı yeni bir Pantone rengi olan yoğun macenta “Pink PP” ile kaplanmış tasarımları her yerdeydi.

Tasarımcı, “Tek renkli bir sanatçı gibi çalışmak istedim” dedi. “Tek bir renge bakarken, yüzeyden daha derine, dokuya, kesimlere, siluete, hacme ve detaylara inmeniz gerekir. Stilist olmadığım için tasarımcı olmayı seviyorum.”

Pembeyi “farklı yanları olabilen” bir renk olarak tanımladı ve nasıl tatlı, seksi, güçlü ve asi olabileceğine dikkat çekti.

Moda Ödülleri etkinliği, yetenek, eğitim, hibe verme ve iş danışmanlığına odaklanarak İngiliz moda endüstrisinin gelecekteki büyümesini ve başarısını destekleyen bir hayır kurumu olan BFC Vakfı için fon topluyor. Vakıf ayrıca sektördeki eşitliği ve fırsatı geliştirmeyi amaçlıyor.

BFC, 2021-22 mali yılında tasarımcılara ve öğrencilere 1,3 milyon sterlinden fazla fon aktardığını söyledi.

Kaynak: Harper’s Bazaar

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio