Yılın en önemli filmlerinden “Dune”, Ekim 2021’e ertelendi!

Merjam Yazar: Merjam 6 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Beklenen kötü haber geldi ve Dune, 2021 sonbaharına ertelendi

Yılın en önemli filmlerinden “Dune”, Ekim 2021’e ertelendi!

 

 

Öyle görünüyor ki, Warner Bros. ve Legendary, Denis Villeneuve'ün iddialı bilim kurgusu Dune'u aralık yayın tarihinden çıkardı ve filmi 1 Ekim 2021 tarihine erteledi. Frank Herbert’in ikonik romanının büyük bütçeli uyarlaması, Timothée Chalamet, Zendaya, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Jason Momoa, Stellan Skarsgård ve Oscar ödüllü Javier Bardem gibi yıldızlardan oluşan bir kadroya sahip.

Dune'un 18 Aralık'ta açılması planlanmıştı ama Warner Bros. kısa süre önce Wonder Woman 1984'ü Noel Günü'ne taşıdı ve zincirleme bir reaksiyon geleceği belliydi. Pandemi nedeniyle, şirketlerin eli kolu bağlı olsa da, bir sonraki yıl için normal planlamalar devreye girdi ve ilk büyük hamlelerden biri gelmiş oldu. 

Bu arada MGM’nin son kararı olan James Bond filmi "No Time to Die"ın yayınlanmasını ertelemek, Cineworld'ü, Amerika'daki tüm Regal Cinemas salonlarını geçici olarak kapatacağını duyurmaya zorladı. Regal haberlerinin bu hafta sonu sektöre şok dalgaları gönderdiği ve tüm stüdyoları yılın geri kalanı için planlarını yeniden değerlendirmeye zorladığı söyleniyor.

An itibariyle, Warner Bros. 25 Aralık'ta Wonder Woman 1984'e sahipken, Disney, Pixar animasyonu Soul'u kasım ayında yayınlayacak gibi görünüyor. Dune gecikmesinin filmin kendisiyle hiçbir ilgisi yok ve Villeneuve'ün, Warner Bros. ve Legendary'nin prömiyer yapması gerektiğini düşündüğü beyaz perde için kararı desteklediği söyleniyor. Her iki stüdyo için de bu karar, sadece finansal açıdan anlamlı olmakla kalmıyor, aynı zamanda sağlık açısından da bilinçli bir seçim olarak göze çarpıyor. 

 

Kaynak: Beyazperde.com

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı