Usta oyuncular “Çılgın Zamanlar” oyununda buluştu

Merjam Yazar: Merjam 25 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Uzun bir aradan sonra tiyatroya dönen Cem Özer ile usta oyuncu Kemal Başar'ın başrolünü paylaştığı "Çılgın Zamanlar" oyununun galası Beşiktaş Belediyesi Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. İşte detaylar…

Usta oyuncular “Çılgın Zamanlar” oyununda buluştu

Sam Bobrick’in eserinden Tiyatro Keyfi Genel Sanat Yönetmeni Kemal Başar’ın yönetiminde sahneye uyarlanan oyunun galasına, aralarında Kamuran Akkor, Gökhan Mumcu, Ceren Aksan, Soner Olgun, Lale Başar, Can Ataklı, Tuna Arman, Tayfun Dinçer, Ercüment Vural ve Gülen Karaman’ın da olduğu çok sayıda isim katıldı.

Hesapta olmayan olaylar ve sürprizlerle dolu aldatma hikâyesini konu alan oyunda ayrıca Zeynep Gülmez, İmren Çapanoğlu ile Caner Nalbantoğlu rol aldı.

“Türkiye’nin dört bir yanında sahnelemek istiyoruz”

Gala öncesi konuşan Kemal Başar, prömiyeri 14 Ekim’de yaptıklarını belirterek, “Türkiye’nin dört bir yanında sahnelemek istiyoruz. Çok başarılı başladık, nazar değmesin. Depreme ve farklı sıkıntılara rağmen çok ciddi bir katılım var. Dostlarımız bizi yalnız bırakmadı.” dedi.

“Tiyatro geleceğe ve gençlerimize çok önemli mesajlar veriyor”

Amasya’daki trafik kazasında hayatını kaybeden tiyatroculara başsağlığı, yakınlarına ise sabır dileyen Başar, şunları kaydetti: “Tiyatro geleceğe ve gençlerimize çok önemli mesajlar veriyor. İnsanımıza ayna tutuyor. Tiyatromuz yaşasın istiyoruz. Tiyatro Keyfi sadece gülelim diye oyunlar yapmaz. Komedi oyunlarında da ciddi şeyler söyler. Bu oyun da bir yandan güldürürken bir yandan da ‘Hayatta benim yanlışlarım nedir?’ diye düşündürecek.”

Oyuncu Cem Özer ise tiyatroseverleri kahkaha dolu bir oyun beklediğini söyleyerek, “Biraz kadınlardan yana ağır basan, kadınlara hak verdiğimiz ve onları gereken yere koyduğumuz bir oyun.” ifadesini kullandı.

İstanbul’un yanı sıra Türkiye’deki diğer sahnelerde oyunu çok sayıda sanatseverle buluşturmak istediklerini vurgulayan Özer, yakın zamanda Antalya ve Ordu’da oyunu sahneleyeceklerini söyledi.

Oyununun dekor tasarımını Murat Gülmez, kostüm tasarımını Zeynep Yaylıcıoğlu, ışık tasarımını ise Yüksel Aymaz yapıtı.

Kaynak:AA

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio