Ünlü moda tasarımcısı Kenzo Takada hayatını kaybetti

Merjam Yazar: Merjam 5 Ekim 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

81 yaşındaki Japon uyruklu ünlü modacı Kenzo Takada, Fransa'da koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Ünlü moda tasarımcısı Kenzo Takada hayatını kaybetti

 

 

Yetmişli yıllarda Paris modasına renk ve yaratıcılık getiren Japon tasarımcı Kenzo Takada, koranavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 81 yaşında hayatını kaybetti.

 

Geçtiğimiz Ocak ayında tanıttığı lüks ev eşyaları ve yaşam tarzı markası K3, daha sonra Kenzo olarak bilinen moda markası ile tekrar gündeme gelmişti.

 

Doğu esintilerini batıya uyarlayan modacı ilk defilesini Nisan 1970'de Paris'teki Galerie Vivienne'deki butiğinde sahneledi. 1983'te, 1987'de Kenzo Homme olan bir erkek serisi başlattı. Daha gündelik spor giyim ürünleri Kenzo Jeans ve Kenzo Jungle 1986'da piyasaya sürdü.

 

 

Paris'te yaşayan Kenzo'nun vefatıyla ilgili açıklama yapan Sözcü, "Kenzo, 4 Ekim 2020 Pazar günü Neuilly-sur-Seine'deki Amerikan Hastanesinde vefat etti" ifadelerini kullandı.

 

Japon uyruklu Kenzo Takada, geçtiğimiz yaz tatili için Bodrum’u tercih etmişti. Bodrum’u çok sevdiğini ifade eden Takada, ilk kez 20 sene önce Bodrum’a geldiğini söylemişti.

 

Kaynak: Habertürk

Etiketler:
Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio