Ünlü manken Bella Hadid ödüle doymuyor

Merjam Yazar: Merjam 6 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Moda dünyasının prestijli ödülleri arasında sayılan Britanya Moda Ödülleri sahiplerini buldu. “Yılın modeli” 2022 boyunca podyumlarda ve ekranlarda defalarca karşımıza çıkan 26 yaşındaki Bella Hadid oldu. İşte detaylar…

Ünlü manken Bella Hadid ödüle doymuyor

Royal Albert Hall’da moda ve sanat dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla düzenlenen törende, endüstriye emek veren yaratıcılar kutlanırken, yıl boyunca bu alanda çalışan sanatçılar ve modeller ödüllendirildi.

Yılın tasarımcısı ödülüne ‘Pierpaolo Piccioli for Valentino’ layık görülürken, yılın modeli ödülü ise 26 yaşındaki Bella Hadid’e verildi.

Kariyerinde zirveye doğru tırmanan Hadid için 2022 yılı bir dönüm noktası oldu.

Hadid’in başarıları

Ödül törenine katılamayan Bella’yı kırmızı halıda göremedik ama bütün bir yıl neler yaptığını ve onu başarıya götüren temel çalışmalarını sizler için derledik.

Kendisi gibi model olan kardeşi Gigi Hadid ile Versace’nin 2022 İlkbahar/Yaz kampanyası çekimiyle yıla başlayan Hadid’e yıl boyu defilelerde, reklam panolarında ve dergi kapaklarında rastladık.

Sadece Şubat ayında 10 defilede yürüyen Hadid, Vivienne Westwood, Burberry, Givenchy, Ludovic de Saint Sernin, Ralph Lauren, Coperni, Isabel Marant, Sacai ve Andreas Kronthaler için podyumda boy gösterdi.

Ama bunlardan en çok konuşulanı ve yıla damga vuranı, Paris Moda Haftası’nda Coperni markası için ten rengi çamaşırlarıyla çıktığı podyumda sprey kumaşla giydirildiği anlar oldu.

Hadid’i yalnızca defilelerde değil Swarovski’nin kampanyası için mücevherlere bürünmüş halleriyle de gördük.

Öte yandan Vogue Amerika , Bella’yı Nisan 2022 kapağına taşıdı. Hadid buradaki röportajında depresyon, anksiyete ve Lyme hastalığı ile mücadelesinden ve podyum dışındaki hayatından bahsetti.

Kaynak: Diken

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio