Ukraynalı göçmenin vintage koleksiyonu

Merjam Yazar: Merjam 21 Kasım 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Ukrayna’da yaşanan savaş nedeniyle birçok insanı evinden yurdundan uzaklaşmak zorunda kaldı. İnsanlar gibi eşyalar da göç etti. Almanya’nın Bavyera eyaletinde yaşayan Ukraynalı bir göçmenin vintage porselen bebek koleksiyonu da bunlardan sadece birisi…

Ukraynalı göçmenin vintage koleksiyonu

İlk kez 18. yüzyılda Fransa’da ortaya çıkan porselen bebekler, dünyaya Fransız modasını tanıtmak için kullanıldılar. Genellikle bu tür bebeklere çok sayıda giysi verilir ve müşterilere mini mankenler olarak gönderilirdi. Kısa bir süre sonra oyuncak bebek üretimi endüstriyel bir temele oturtuldu ve zengin ailelerin çocukları için bir oyun aracı haline geldi.

Günümüzde Avrupa’daki ana oyuncak bebek üretimleri Fransa, Almanya, İngiltere ve İtalya’da bulunuyor. Son yıllarda Çin de sıkça porselen bebek üretiyor.

Koleksiyonun sahibi Antonina da, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrası kısa süre önce torunları ve eşiyle birlikte Almanya’ya taşınmak zorunda kalanlardan…

Antonina, koleksiyona en az 50 yaşında olan eski bir Alman bebeği hediyesi başladı. Bunun üzerine Ukraynalı kadın, bit pazarlarında dolaşarak koleksiyonunu genişletti. Kullanılmış bebekleri elden geçirdi ve onları yeni hale getirdi. Bunun dışında internetten de vintage bebekleri koleksiyonuna ekleyen Antonina’nın geniş bir oyuncak bebek koleksiyonu oluştu.

Kaynak: Sözcü

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio