Uğur Yücel, tiyatro sahnesine geri döndü

Merjam Yazar: Merjam 5 Aralık 2022

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Başarılı oyuncu Uğur Yücel, yıllar sonra şair Neyzen Tevfik'i canlandırdığı tek kişilik “Hiç” oyunuyla tiyatro sahnesine geri döndü. İşte detaylar…

Uğur Yücel, tiyatro sahnesine geri döndü

Uğur Yücel, yıllar sonra Neyzen Tevfik’i canlandırdığı tek kişilik “Hiç” oyunuyla tiyatro sahnesine geri döndü. Prömiyeri, Neyzen Tevfik’in doğum yeri Bodrum’da gerçekleşen oyunda Uğur Yücel; Neyzen’in hayat hikayesini, dünyasını, dostlarını; anekdotlar, hicivler ve şiirler ile anlatıyor. Bodrum ve sonrasında İzmir’de sahnelenen Neyzen Tevfik oyunu, geçtiğimiz günlerde ise İstanbul’da tiyatroseverlerle buluştu.

Yoğun ilgi gören oyunun İstanbul prömiyerinde Yücel’e sanatçı dostları eşlik etti. Usta oyuncu Şener Şen, oyunun İstanbul prömiyerinde yer alan isimler arasındaydı. BKM’nin yapımcılığını üstlendiği “Hiç” oyununda izleyiciler Uğur Yücel’i dakikalarca ayakta alkışladı. Uğraş Güneş’in yazdığı, Can Yücel’in yönettiği, BKM imzalı oyunda dekor, ışık tasarımı ve müzik Cem Yılmazer’in imzasını taşıyor. Tiyatro sezonu boyunca pek çok şehirde sahnelenecek “Hiç”, izlemeyenler arasında büyük merak uyandırmış durumda. Elinde ney ile hicivleriyle, haksızlığa karşı gelişiyle tanınan şair, müzisyen Neyzen Tevfik’in hayat hikayesine ve dünyasına ışık tutan oyun, bu sene hem hikayesiyle hem Uğur Yücel’in performansıyla çok konuşulacağa benziyor.

Kaynak: ALEM

Merjam

Merjam

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio