Son kullanma tarihi geçen eşyaları kullanmayın!

Merjam Yazar: Merjam 24 Temmuz 2020

Bu haberi arkadaşlarınla hemen paylaş!

Yiyeceklerin son kullanma tarihini kontrol ettiğiniz gibi, bazı eşyaların da kullanım sürelerini kontrol ederek zamanı geldiğinde değiştirmeniz gerekiyor.

Son kullanma tarihi geçen eşyaları kullanmayın!

 

Evinizdeki bazı eşyaları ne zaman aldığınızı bile hatırlamıyor olabilirsiniz. Önemli değil. Çünkü dekorasyon zamanı gelince eskiyenlerin yerine yenileri gelecek. Ama bazı eşyalar var ki sağlığınız için belirli sürelerle yenilemeniz gerekiyor.

 

 

YASTIKLAR

 

 

Dıştan bakınca beyaz, pofuduk görünebilirler ama içinde toz akarları, mikroplar ve ölü deriler bulunabilir. Belirli bir süre yastık kılıfını değiştirmek yeterli olabilir ama yastığın kullanım süresinin en fazla 2 yıl olduğunu unutmayın. Bu süre sonunda yastıklarınızı yenisiyle değiştirin.

 

 

YATAK

 

 

Yatağınızın rahat ve kullanışlı olsa da onu 10 yıldan fazla kullanmamalısınız. 10 yılı tamamlayan yatağınızı yenisi ile değiştirerek sağlıklı bir işlem yapmış olacaksınız.

 

 

DİŞ FIRÇASI

 

 

Çok sık kullanılan bir eşya olan diş fırçası, hastalık oluşumuna müsait bir üründür. Diş temizliğinden sonra diş fırçasını yıkayın ve iyice sallayın. Fırçanızı ne kadar iyi temizlerseniz temizleyin 3 aydan fazla kullanmayın.

 

 

BİBERONLAR

 

 

Bebeklerin biberonlarını sık sık değiştirmelisiniz. Biberonun uç kısmı çatlamışsa o biberonun değiştirme zamanı gelmiş demektir. Eğer çizik ve çatlaklar olmamışsa bile bir biberonu 3 aydan fazla kullanmayın.

 

 

HAVLU

 

 

Sürekli nemli oldukları için bakteri oluşuma maruz kalan havlularının kullanım ömrü 2 yıldır.

 

 

BANYO LİFLERİ

 

 

Banyoda uzun süre bekleyen banyo lifleri, mantar, bakteri ve mikrop oluşumu ile karşı karşıya kalır. Bakterilerle dolu bir lifle temizlenmek istemezsiniz değil mi? Bir banyo lifini 4 aydan fazla kullanmamalısınız.

Etiketler:
Merjam

Merjam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Editörün Seçimi
  • En Çok Okunanlar

Copyright © Tüm hakları saklıdır. Merjam.com – Copyright 2021 | Codlio
3D tasarım ajansı